Kaptain Kitty
انتشار :۴ مهر ۱۳۹۵
بازدید :450 بار

نسخه‌ی ۳٫۱۲ تلگرام ساعاتی پیش منتشر شد و در این نسخه نیز همانند ورژن‌های قبلی امکانات جذاب و بسیار کاربردی جدیدی به این برنامه‌ی محبوب اضافه شد.

سرنجام بعد از مدتی انتظار نسخه‌ی ۳.۱۲ تلگرام منتشر شد و امکاناتی همچون ساخت تصاویر گیف، ویرایشگر جدید عکس‌ها و امکان اضافه کردن ماسک و استیکر و متن به تصاویر به این اپلیکیشن اضافه شده است. برای آشنایی با این ویژگی‌های جدید با ادامه مطلب همراه باشید.

ویرایشگر عکس جدید

ویرایشگر عکس جدید

ویرایشگر عکس جدید

در نسخه‌های قبلی، تلگرام ابزارک‌هایی برای ویرایش عکس قبل از ارسال به خود اضافه کرده بود که امکانات ساده و نه چندان کاربردی همچون تغییر روشنایی عکس و‌… را در اختیار کاربر قرار می‌داد. اما به لطف بروزرسانی جدید این برنامه سرانجام ابزارک‌هایی همچون اضافه کردن استیکر و متن به عکس و امکان کشیدن نقاشی روی تصاویر به این برنامه اضافه شد که قطعا استفاده‌ای چند برابر نسبت به ابزارک‌های قبلی برای کاربران خواهد داشت. از این پس می‌توانید هنگام ارسال عکس‌های خود، روی آن‌ها نقاشی کنید (برای مثال دور بخش مورد نظر از تصویر خط کشی کنید) یا از میان صدها ماسکی که دربرنامه قرار گرفته است آیتم‌های جذابی را به عکس‌های خود اضافه کنید. همچنین امکان استفاده از استیکرهای تلگرامی نیز در این بخش وجود خواهد داشت. علاوه بر موارد گفته شده می‌توانید به راحتی روی عکس‌های خود متون دلخواه خود را نیز اضافه کنید. این آیتم‌ها به قدری مهم و کاربردی هستند که می‌توان با جرات گفت که بخش ویرایش تصاویر تلگرام به بلوغ کامل رسیده و از این پس جای هیچ امکانی در آن خالی نخواهد بود.

ماسک‌هایی که در نسخه‌ی جدید تلگرام وجود دارند به طور اختصاصی توسط طراحان این اپلیکیشن طراحی شده‌اند. اما مانند استیکرها، ماسک‌ها نیز توانایی ساخته شدن توسط کاربران را دارند و می‌توان با ارسال دستور /newmasks در ربات ساخت استیکر یعنی @stickers اقدام به ساخت ماسک‌های شخصی و جدید کرد.

نکته‌ی بسیار جالبی که در بخش اضافه کردن ماسک‌ها مشاهده کردیم این بود که تلگرام بخش اضافه کردن ماسک‌ها را به طور هوشمند طراحی کرده است به این معنا که با لمس ماسک مورد نظر، این ماسک به طور خودکار مکانی که باید در آن قرار بگیرد را تشخیص داده و مستقیما به همان بخش از عکس منتقل می‌شود. برای مثال با لمس ماسک تاج، این ماسک به صورت خودکار به بالای سر شخصیت موجود در عکس منتقل خواهد شد. بدیهی است که برای این امر استفاده از عکس استاندارد ضروری خواهد بود و عملکرد هوشمند ماسک‌ها در تمام تصاویر ممکن نخواهد بود.

نکته‌ی دوم و جذاب دیگری که در این بخش وجود دارد ثبت یک امضای دیجیتالی برای عکس‌های ماسک دار شده است. به این معنا که وقتی دوست شما یک تصویر ماسک دار شده می‌سازد و آن را برای شما ارسال می‌کند شما می‌توانید با باز کردن آن یک آیکون ماسک در بالاسر تصویر مشاده کنید (تصویر بالا) که با لمس آن، قادر خواهید بود تا ماسک‌های به کار رفته در تصویر مورد نظر را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن را به لیست ماسک‌های خود اضافه کنید. این کاربرد فوق‌العاده می‌تواند بسیار مفید باشد و در صورتی که عکسی را دیدید که ماسک درون آن را پسند کردید می‌توانید به کمک این ویژگی آن را پیدا کرده و به ماسک‌های خود اضافه کنید.

ساخت آسان فایل های گیف

ساخت آسان فایل های گیف در تلگرام

ساخت آسان فایل های گیف در تلگرام

از آنجایی که تصاویر گیف در ماه‌های اخیر به محبوبیت شگفت انگیزی دست پیدا کردند و بخش اعظمی از تصاویر منتشر شده در تلگرام نیز تصاویر گیف هستند سرانجام تلگرام در آخرین نسخه‌ی خود امکان ساخت آسان تصاویر گیف را منتشر کرده است. از این پس شما می‌توانید به سادگی هرچه تمام‌تر ویدیوهای خود را به صورت فایل گیف ارسال کنید و از مزایایی همچون حجم کمتر، پخش بی‌انتها و‌… استفاده کنید. نحوه‌ی مدیریت این بخش توسط تلگرام بسیار عالی و هوشمندانه طراحی شده است به طوری که تنها با یک لمس می‌توانید ویدیوهای خود را به تصاویر متحرک گیف تبدیل کنید. به این صورت که از این پس هنگام انتخاب یک فایل ویدیویی در بخش گالری و حتی هنگام ضبط یک ویدیو به طور مستقیم از داخل تلگرام یک آیکون مربوط به صدادار یا بی‌صدا بودن ویدیو نیز مشاهده خواهید کرد. اگر به صورت صدادار ویدیوی خود را ارسال کنید فایل ارسالی به صورت ویدیو، و اگر آن را قبل از ارسال Mute کنید فایل ارسالی به صورت تصویر گیف ارسال خواهد شد. به همین راحتی از این پس می‌توانید تصاویر گیف را در تلفن همراه خود تولید کنید. تصویر گیف ساخته بعد از ارسال به بخش گیف‌ها در کنار استیکرها اضافه خواهد شد تا در آینده بتوانید به طور راحت‌تر و سریع‌تری از آن استفاده کنید.

تب استیکرهای داغ و طراحی مجدد اموجی ها

در بروزرسانی قبلی اشاره کردیم که بخش Trending stickers یا همان استیکرهای داغ نیز به تلگرام اضافه شده است و می‌توانید با مراجعه به آن از جدیدترین و داغ‌ترین استیکرهای تلگرام در بین کاربران باخبر شوید و در صورت تمایل آن‌ها را به لیست برچسب‌های خود اضافه کنید. حال در بروزرسانی جدید تلگرام این بخش به تب استیکرها اضافه شده است تا به طور بسیار راحت‌تر و سریع‌تری بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. از این پس زمانی که به بخش استیکرها مراجعه کنید در کنار ایکون مربوط به تصاویر GIF یک آیکون جدید مشاهده خواهید کرد که به استیکرهای داغ اختصاص یافته است و در آن می‌توانید استیکرهای داغ را مشاهده کرده و در صورت نیاز آن‌ها را Add کنید.

اموجی‌های محبوب یا همان صورتک‌های زرد تلگرام نیز در این نسخه طراحی مجدد شده‌اند که این طراحی مجدد تغییرات اندکی در ظاهر اموجی‌ها نیز داده است. همچنین در طراحی جدید کیفیت این اموجی‌ها نیز بسیار بهتر شده است و در زمان‌هایی که اموجی را بدون متن ارسال می‌کنید سایزر بزرگتری را از آن‌ها شاهد خواهید بود.

منبع : zoomit.ir

آپدیت جدید تلگرام امکانات و آموزش تلگرام پیام رسان telegram پیام رسان تلگرام ساخت استیکر در تلگرام ساخت تصاویر گیف در تلگرام
مطالب مرتبط

مدیران وب‌سایت‌ها، مخصوصا آنهایی که در کسب و کارهای کوچک یا سازمان‌هایی بدون نیروی تخصیص یافته به این بخش و متخصصان حوزه‌ آی تی اغلب از اصول اولیه مبحث امنیت چشم‌پوشی می‌کنند. این امر می‌تواند در عصر مدرن نه تنها از حیث حملات مستقیم هکری بلکه از نظر حملات اسکریپتی که در مقابل مجموعه‌ای از اهداف بی انتها و تصادفی رخ می‌دهد هم خطرناک باشد. اصلا مهم نیست که وب‌سایت شما تا چه حد کوچک و نسبتا بی اهمیت است، در هر صورت می‌تواند هدف حملات هکری باشد و چه شما فردی باشید که سایت را نوشته و یا فردی که آن را مدیریت می‌کند، احتمالا با این چند نکته اولیه در حوزه‌ی امنیت وب آشنا نباشید. در این مقاله به این نکات می‌پردازیم.

سال ۹۶ در حالی آغاز شده که باید نظاره‌گر اتفاقات مهمی در زمینه فناوری اطلاعات باشیم. اگر چه مهمترین اتفاق فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۶ قرار بود الکترونیکی شدن انتخابات باشد، اما بر اساس تصمیم وزارت کشور این مسئله منتفی گردید.

مایکروسافت سخت در تلاش است برای مرورگر اج جایی در میان سایر رقبای خود پیدا کند. تبلیغاتی که در ویندوز ۱۰ نمایش داده می شوند، ادعا می کنند که مرورگر اج از مرورگرهای کروم و فایرفاکس امن تر است.

همه لینک هایی که روی آنها کلیک می کنید امن نیستند – از صفحات پر از تبلیغات گرفته تا صفحاتی که می خواهند اعتبارنامه های ورود به سیستم شما را بدزدند. شما باید هر زمان که آنلاین هستید هوشیار باشید. در اینجا چهار سوال به ذهن شما می آید که باید هر موقع ورود به لینک به حالت تعلیق در می آید، از خود بپرسید.

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه