Kaptain Kitty
انتشار :۳ فروردین ۱۳۹۵
بازدید :445 بار

یک وبسایت آموزش موسیقی به صورت آنلاین و با روش های مبتکرانه که در کار خود اولین هستند.

وبسایت رامشگر یک مرکز آموزش مجازی موسیقی برای آشنایی و یادگیری موسیقی است.  شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آنلاین موسیقی این وبسایت به راحتی با معلم موسیقی خود ارتباط صوتی و تصویری داشته باشید و موسیقی را یاد بگیرید. همچنین در رامشگر می‌توانید آنلاین ساز بنوازید اجرای قطعات موسیقی را به همراه انیمیشن بر روی ساز و خط نت ببینید و بشنوید، همچنین دیکته موسیقی و نت‌خوانی را یاد بگیرید.

آنلاین ساز بنوازید!

رامشگر وب اپلیکیشن‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید آنلاین سنتور٬ تار٬ سه تار٬ چنگ و یا پیانو بنوازید. شما می‌توانید براحتی از طریق کامپیوتر٬ موبایل و یا تبلت خود آنلاین ساز بنوازید اجرای خود را ضبط کنید و گوش دهید.از این طریق می‌توانید با صدای سازهای مختلف اشنا شوید

اجرای قطعات موسیقی

رامشگر وب اپلیکیشن‌هایی را برای اجرای قطعات موسیقی ارائه می‌دهد که با انیمیشن بر روی ساز و خط نت در هر لحظه مشخص می‌کند چه نتی و به چه صورتی در حال اجراست. چون اجرای قطعات برنامه‌نویسی شده است شما می‌توانید سرعت قطعه را بدون هیچ تغییری در کیفیت صدا کم و یا زیاد کنید.کوک کلی سازهای ایرانی را تغییر دهید. می‌توانید یک یا چند میزان از قطعه را برای اجرا انتخاب کنید. یادگیری قطعات موسیقی با این شیوه بسیار اسان می‌شود.

  • تار :  قطعاتی برای تار از اهنگسازان مختلف در اختیار شماست.

    ساز تار

    ساز تار

قطعه رنگ ماهور ساخته زرین پنجه را می‌توانید ببینید و بشنوید برای اجرای این قطعه و دیدن لیست قطعات بر روی نام قطعه در تصویر زیر کلیک کنید. برای مشاهده همه قطعات پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه اپلیکیشن قطعات کلیک کنید.

 

  • سه تار :  قطعاتی برای سه تار از اهنگسازان مختلف در اختیار شماست.
ساز سه تار

ساز سه تار

  • قطعه اندک اندک ساخته ذوالفنون را می‌توانید ببینید و بشنوید برای اجرای این قطعه و دیدن لیست قطعات بر روی نام قطعه می توانید کلیک کنید. برای مشاهده همه قطعات پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه اپلیکیشن قطعات کلیک کنید.
  • سنتور :  قطعاتی برای سنتور از اهنگسازان مختلف در اختیار شماست.

قطعه ای ایران ساخته خالقی را می‌توانید ببینید و بشنوید برای اجرای این قطعه و دیدن لیست قطعات بر روی نام قطعه می توانید کلیک کنید. برای مشاهده همه قطعات پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه اپلیکیشن قطعات کلیک کنید.

  • چنگ :  قطعاتی برای چنگ از اهنگسازان مختلف در اختیار شماست.
ساز چنگ

ساز چنگ

برای اجرای آنلاین قطعه سرود شادی و مشاهده لیست قطعات بر روی نام این قطعه می توانید کلیک کنید برای مشاهده تمام قطعات پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه اپلیکیشن قطعات کلیک کنید

  • پیانو :  قطعاتی برای پیانو در اختیار شماست.
ساز پیانو

ساز پیانو

برای اجرای قطعه انوانسیون شماره ۸ باخ و دیدن لیست بقیه قطعات بر روی نام این قطعه می توانید کلیک کنید. برای مشاهده همه قطعات پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه اپلیکیشن قطعات کلیک کنید.

دیکته موسیقی

دیکته موسیقی به معنای تشخیص نت‌های موسیقی از طریق شنیدن است تمرین بر روی دیکته موسیقی باعث تقویت گوش موسیقی می‌شود و در نتیجه می‌توانید ساز خود را کوک کنید موسیقی را بهتر درک و اجرا کنید و با شنیدن یک قطعه موسیقی بدون استفاده از نت آن را اجرا کنید. رامشگر اپلیکیشن‌هایی را ارائه می‌‌دهد که از طریق انها می‌توانید به تمرین دیکته موسیقی بپردازید این اپلیکیشن‌ها برای سطوح مختلف طراحی شده. چهار اپلیکیشن دیکته عمومی٬ دیکته آکورد٬ دیکته نت‌ها و دیکته فاصله برای هر هنرجویی قابل استفاده است. همچنین اپلیکیشن‌های دیگری برای سازهای ایرانی طراحی شده است که مختص هنرجویان این سازهاست.

 

در وبسایت رامشگر اپلیکیشن های متعددی برای افراد در سطوح مختلف طراحی شده که شما می توانید با در نظر گرفتن سطح و دانش خود از آنها استفاده کنید. توضیحات زیر حتما برای شما جالب خواهند بود.

اپلیکیشن دیکته عمومی

اگر به تازگی شروع به یادگیری موسیقی کرده‌اید اپلیکیشن دیکته عمومی برای شما طراحی شده است یک آموزش گام به گام و ساده که در آن مسیر پیشرفت و تقویت گوش موسیقی برای هنرجوی مبتدی کاملا مشخص شده و با دنبال کردن درس‌ها پس از مدتی تفاوت را در شنیدن احساس خواهید کرد. در این اپ شما با مفاهیمی مثل دیکته موسیقی٬ سرایش و … اشنا می‌شوید همچنین می‌فهمید که چه میزان و چگونه تمرین کنید و چه زمانی به چه نتیجه‌ای می‌رسید. سپس به تمرین سرایش می‌پردازید و در خواندن هفت نت مسلط می‌شوید. پس از تمرین سرایش تمرین دیکته آغاز می‌شود و شما با شنیدن یک نت باید آن را حدس بزنید ابتدا نت نواخته شده از بین دو نت انتخاب می‌شود و با پیشرفت شما تعداد نت‌ها افزایش پیدا می‌کند. پس از این تمرین با مفهوم فاصله و اکورد اشنا می‌شوید و بر روی دیکته آنها در سطح مبتدی تمرین می‌کنید. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته اکورد

این اپلیکیشن برای هنرجوی پیشرفته طراحی شده یک آکورد نواخته می‌شود و شما باید نوع و یا نت‌های آکورد را تشخیص دهید. ۴۷ نوع آکورد قابل انتخاب است که می‌توانید انتخاب کنید به صورت ملودیک و یا هارمونیک نواخته شوند. می توانید انتخاب کنید نت‌ها به صورت ملودیک با چه سرعتی نواخته شوند. نکته قابل توجه این است که سطح سختی هر سوال قابل تنظیم است. به عنوان مثال می‌توانید انتخاب کنید که نت پایه و یا زیرترین نت آکورد به همراه سوال به عنوان راهنمایی برای شما نمایش داده شود. و یا اینکه مشخص کنید نت پایه آکورد دقیقا چه نتی و یا از بین چه نت‌هایی باشد. شما می‌توانید بر روی خط حامل٬ پیانو و یا از دکمه‌ها پاسخ بدهید با پاسخگویی از طریق دکمه‌ها تنها باید نوع آکورد را مشخص کنید و نیازی به تشخیص نت‌های اکورد نیست. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته نت‌ها

این اپلیکیشن برای هنرجوی متوسط و پیشرفته طراحی شده در این اپلیکیشن با توجه به انتخاب شما بین یک تا ۸ نت نواخته می‌شود و شما باید نت‌ها را حدس بزنید شما می‌توانید تنظیم کنید که نت‌ها با چه سرعتی نواخته شوند و همچنین تنظیم کنید که از بین چه نت‌هایی سوال نواخته شود. می‌توانید انتخاب که اولین نت به همراه سوال به عنوان راهنمایی به شما نمایش داده شود. پاسخگویی با توجه به انتخاب شما بر روی پیانو و یا خط حامل است. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته فاصله

این اپلیکیشن برای هنرجوی متوسط طراحی شده یک فاصله موسیقی نواخته می‌شود و شما باید نوع و یا نت‌های فاصله را تشخیص دهید. ۲۴ نوع فاصله قابل انتخاب است که می‌توانید انتخاب کنید به صورت ملودیک و یا هارمونیک نواخته شوند. به عنوان راهنمایی می‌توانید تنظیم کنید که نت بم و یا زیر فاصله به همراه سوال برای شما نمایش داده شود. پاسخگویی بر روی پیانو٬ خط حامل و یا از طریق دکمه‌ها است با انتخاب پاسخگویی از طریق دکمه‌ها تنها نوع فاصله را باید تشخیص دهید. می‌توانید انتخاب کنید که فاصله از بین نت‌های یک٬ دو و یا سه اکتاو نواخته شود. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته نت‌ها برای سنتور

این اپلیکیشن برای سطح مبتدی تا پیشرفته طراحی شده و با آن می‌توانید دیکته موسیقی ایرانی را به خوبی تمرین کنید. در این اپ با توجه به انتخاب شما با هر سوال بین یک تا هشت نت با ساز سنتور نواخته می‌شود شما می‌توانید تنظیم کنید که نت‌ها با چه سرعتی نواخته شوند و همچنین می‌توانید تنظیم کنید که سوال از بین کدام یک از ۲۷ نت سنتور پرسیده شود. امکان تغییر دستگاه و کوک خرک‌ها و در نتیجه سوال از کوک‌های مختلف هم میسر است. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته فاصله برای سنتور

این اپلیکیشن برای هنرجوی متوسط و پیشرفته طراحی شده در این اپلیکیشن فاصله موسیقی ایرانی با ساز سنتور نواخته می‌شود و شما باید نت‌های فاصله را بر روی سنتور حدس بزنید. ۶ نوع فاصله قابل انتخاب است و شما این امکان را دارید که انتخاب کنید سوال از سیم‌های سفید٬ زرد٬ پشت خرک و یا تمام سیم‌های سنتور پرسیده شود. شما می‌توانید دستگاه‌های مختلف را انتخاب کنید و حتی خرک‌های مختلف سنتور را کوک کنید تا از نت‌های مورد نظر خودتان سوال پرسیده شود. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته نت‌ها برای چنگ

این اپلیکیشن برای هنرجوی مبتدی٬ متوسط و پیشرفته طراحی شده در این اپلیکیشن با توجه به انتخاب شما بین یک تا ۸ نت با صدای ساز چنگی که دو ماژور کوک شده نواخته می‌شود و شما باید نت‌ها را حدس بزنید شما می‌توانید تنظیم کنید که نت‌ها با چه سرعتی نواخته شوند. می‌توانید تنظیم کنید که سوال از بین نت‌های چند اکتاو پرسیده شود. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته فاصله برای چنگ

این اپلیکیشن برای هنرجوی متوسط و پیشرفته طراحی شده در این اپ یک فاصله نواخته می‌شود و شما باید نت‌های فاصله را حدس بزنید. ۱۴ نوع فاصله قابل انتخاب است. همچنین اینکه از چه تعداد اکتاو سوال پرسیده شود نیز قابل تنظیم است. می‌توانید شیوه نواختن فاصله به صورت هارمونیک و ملودیک را انتخاب کنید و سرعت نواختن فاصله به صورت ملودیک نیز قابل تنظیم است. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته نت‌ها برای تار

این اپلیکیشن برای هنرجوی مبتدی٬ متوسط و پیشرفته طراحی شده در این اپلیکیشن با توجه به انتخاب شما بین یک تا ۸ نت با صدای ساز تاری که دو٬ سل٬ دو کوک شده نواخته می‌شود و شما باید نت‌ها را حدس بزنید شما می‌توانید تنظیم کنید که نت‌ها با چه سرعتی نواخته شوند. می‌توانید تنظیم کنید که سوال از بین کدام نت‌های تار پرسیده شود. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اپلیکیشن دیکته نت‌ها برای سه تار

این اپلیکیشن برای هنرجوی مبتدی٬ متوسط و پیشرفته طراحی شده در این اپلیکیشن با توجه به انتخاب شما بین یک تا ۸ نت با صدای ساز سه تاری که دو٬ سل٬ دو کوک شده نواخته می‌شود و شما باید نت‌ها را حدس بزنید شما می‌توانید تنظیم کنید که نت‌ها با چه سرعتی نواخته شوند. می‌توانید تنظیم کنید که سوال از بین کدام نت‌های سه تار پرسیده شود. برای مشاهده این اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری بر روی دکمه مشاهده اپلیکیشن کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر

برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن خوب و حرفه ای به وبسایت رامشگر واقع در آدرس http://rameshgar.com حتما سری بزنید و با مدیران آن در تماس باشید.

 

آموزش آنلاین موسیقی آموزش نواختن پیانو آموزش نواختن تار آموزش نواختن چنگ آموزش نواختن سنتور آموزش نواختن سه تار اپلیکیشن آموزش موسیقی اپلیکیشن آموزش موسیقی رامشگر اپلیکیشن آموزش نت خوانی وب سایت آموزش آنلاین موسیقی وبسایت آموزش موسیقی وبسایت آموزش نت خوانی وبسایت رامشگر
مطالب مرتبط

چند ماه گذشته بود که گوگل طی کنفرانس سالانه ی توسعه دهندگان I/O برای اولین بار اپلیکیشن پیام رسان خود به نام Allo (الو) را به صورت رسمی معرفی کرد. اپلیکیشن الو دارای جدیدترین ویژگی های امنیتی بوده و دستیار جدید گوگل را با خود یدک می کشد؛ پیام رسانی از سوی گوگل که پیش […]

بهتر از من می دانید که دنیای برنامه نویسی هر روز با تغییرات جدی روبه رو است. هر روز که صفحات اینترنتی را باز می کنید می بینید که فریم ورک جدیدی وارد بازار شده که تا دیروز حتی اسمش را هم نشنیده بودید. با کمی تحقیق می بینید که اتفاقا بسیار کارامد هم هست. […]

یادگیری و آموزش صحیح علم CSS یکی از دغدغه های برنامه نویسان است. هر چند منابع بیشماری در این زمینه وجود دارند، هم فارسی و هم انگلیسی. خود من به شخصه زمانی که می خواستم در مورد CSS دانشم را بالا ببرم به وبسایت های متعددی مراجعه می کردم، بی تعارف صحبت می کنم، منابع […]

  خرید کتاب سوپر فریم ورک قدرتمند برنامه نویسی وب Ext JS   خرسندیم که به استحضار دوستان و علاقه مندان برنامه نویسی برسانیم که با درخواست های شما عزیزان و پس از مدت ها، بر آن شدیم تا اولین کتاب کامل آموزش سوپر فریم ورک Ext JS را تحت عنوان “ساخت وب اپلیکیشن های […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه