ابزار جدید Ionic با عنوان Ionic Playground

playground-ionic

چند روز پیش، Ben Sperry مطلبی جالب توجه را در توییترش توییت کرد :

Ionic Playground
Ionic Playground

یک ابزار جمع و جور و راحت که به شما این امکان را می دهد برنامه هایتان را با Ionic سریعتر بسازید. برای استفاده از این ابزار نیازی نیست که چیزی را نصب کنید، فقط کافی است به لینک زیر بروید و شروع به نوشتن کدهایتان کنید :  play.ionic.io

ابزار Ionic Playground شامل یک ادیتور ساده ی CSS ، HTML و JS می باشد، همچین یک دستگاه اسمارت فون هم در کنار کدهایتان وجود دارد که به صورت real time شما می توانید تغییرات را در آن مشاهده کنید. علاوه بر این شما قادر خواهید بود که برنامه اتان را با دیگران به اشتراک بگذارید، ذخیره کنید و یا سایر اپلیکیشن ها را fork کنید و ورویش کار کنید.

در زیر نمایی از این ادیتور را مشاهده می فرمایید :

Ionic Playground
Ionic Playground

روی لینک زیر کلیک کنید و یک دموی کاربردی را به صورت کامل مشاهده کنید :

مشاهده ی دمو

ساخت اپلیکیشن های موبایلی باید از این ساده تر شود :

یکی از بزرگترین چالش های امروزی که برنامه نویسان برای ساخت اپلیکیشن هایشان با آن روبه رو هستند، اضافه کردن dependency مورد نیاز به پروژه است. همانطور که می دانید برای یک پروژه ی ساده Hybrid هم نیاز به Node.js ، Cordova , Ionic CLI , platform SDK و … احساس می شود. ما فکر می کنیم که یکی از بزرگترین مزایای استفاده از تکنولوژی های موبایل بر پایه ی مرورگر مانند Ionic این است که شما به سرعت می توانید اپلیکیشنتان را در مرورگر ایجاد، تست و اجرا کنید.

ionic Playground حتی این کار را راحت تر از گذشته کرده است.

هر چند که این ابزار هم اکنون بسیار ساده است و مدت زیادی از عرضه ی آن نمی گذرد اما درصد استفاده ی آن توسط برنامه نویسان Ionic به سمت آن کشیده شده اند.

تیم Ionic قول هایی داده است مبنی بر اینکه امکانات بیشتری به این ابزار بیفزاید.

لطفا سوبرداشت نکنید، قرار نیست این ابزار یک ویرایشگر کامل، یک مرورگر کامل و یا یک پلتفرم همه چیز تمام باشد. بلکه ابزاری است برای سرعت بخشیدن به کار کدنویسی آن هم در صورتی که با آن بتوانید ارتباط راحتی برقرار کنید.

Ionic Playground محیط مناسبی است برای آموزش دادن کد نویسی موبایل به افرادی که تازه می خواهند وارد این حیطه شوند، فارغ از اینکه بخواهند سایر ابزارهای مورد نیاز را بدانند و نصب کنند!

حتی کسانی هم برنامه نویسان خوب و ماهری هستند می توانند از این ابزار برای ساخت دمو و پیش نمایش های اپلیکیشن هایشان استفاده کنند و آن را با سایر همکارانشان به اشتراک بگذارند.

 

میلاد خان محمدی

Author: میلاد خان محمدی

پژوهشگر, نویسنده و علاقه مند به تکنولوژی های مختلف وب علی الخصوص front end هستم، مدیر دپارتمان هایبرید اپلیکیشن در موسسه ی iShia

2 thoughts on “ابزار جدید Ionic با عنوان Ionic Playground”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *