کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
انواع مختلف تست نرم افزار
۲۵ اسفند ۱۳۹۳
985 بازدید
تست نرم افزار

تست نرم افزار

چهار سطح برای تست نرم افزار وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • Unit Testing (تست واحد): اولین سطح از فرآِیند تست نرم افزار است که در آن واحدها/کامپوننت های یک نرم افزار یا سیستم به صورت جداگانه تست می شوند. هدف از این تست اطمینان از کارکرد هر واحد درست به صورتی که طراحی شده است می باشد.

 

  • Integration testing (تست ادغامی): دومین سطح از فرآیند تست نرم افزار است که در آن واحد ها با یکدیگر ترکیب شده و به صورت گروهی تست می شوند. هدف از این تست آشکار ساختن خطاها و کاستی ها در تعامل بین واحد های ادغام شده می باشد.

 

  • System testing: سومین سطح از فرآیند تست نرم افزار می باشد که در آن یک سیستم یا نرم افزار کامل و ادغام شده به صورت یکجا تست می شود. هدف از این تست ارزیابی سازگاری سیستم با شرایط تعریف شده می باشد.

 

  • Acceptance testing (تست پذیرش): آخرین سطح از فرآیند تست نرم افزار می باشد که در آن یک سیستم برای بررسی قابلیت پذیرفته شدن تست می شود. هدف از این تست بررسی سازگاری سیستم با شرایط و آماده بودن آن جهت تحویل می باشد.

نکته: برخی تمایل دارند که Regression Testing (تست پسروی) را نیز به عنوان یک سطح جداگانه از فرآیند تست نرم افزار در نظر بگیرند اما این فقط یک برداشت اشتباه است. در واقع تست پسروی نوعی تست است که می تواند در هر یک از چهار سطح اصلی بالا انجام شود.
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *