Kaptain Kitty
انتشار :۱۰ فروردین ۱۳۹۵
بازدید :204 بار

شرکت apple در مقابله با پلیس FBI

شرکت apple در مقابله با پلیس FBI

وزارت دادگستری آمریکا می گوید که اف‌بی‌آی بدون کمک شرکت اپل موفق به شکستن قفل آی‌فون رضوان فاروق، عامل کشتار سن برناردینوی کالیفرنیا، شده و پرونده حقوقی در این زمینه را پس گرفته است.

اپل در برابر درخواست دولت که ماه گذشته صادر شد و از این شرکت می خواست نرم‌افزار تازه ای برای دسترسی به محتویات تلفن رضوان فاروق بنویسد مقاومت می کرد.

اما مقام ها روز دوشنبه گفتند که به طور مستقل به محتویات این تلفن دست یافته اند و خواستار لغو آن دستور شدند.

رضوان فاروق و همسرش تشفین ملک ۱۴ نفر را در ماه دسامبر در حمله به یک مرکز بهزیستی که فاروق در آن کار می کرد کشتند.

هر دو آنها در درگیری متعاقب با پلیس کشته شدند. به گفته مقام های آمریکا هر دو آنها در روز حمله در شبکه های اجتماعی با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بیعت کرده بودند.

دادستان های فدرال هفته پیش گفتند که یک شخص یا نهاد “ثالث” شیوه ای را برای باز کردن قفل تلفن، بدون نیاز به کمک اپل نشان داده است.

پس آن بود که جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایت اف‌بی‌آی، به درخواست وزارت دادگستری آمریکا عقب افتاد.

اپل در آن زمان گفت که نمی داند چطور به این تلفن دسترسی پیدا کند، و اظهار امیدواری کرد که دولت هر گونه نقطه ضعف در سیستم آی‌فون که ممکن است در این فرآیند آشکار شود را در اختیار اپل بگذارد.

آیلین دکر، دادستان ارشد فدرال در ایالت کالیفرنیا، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که محققان از کمک “یک گروه ثالث” بهره مند شده اند اما هویت این گروه یا شخص را فاش نکرد.

هفته پیش یک روزنامه اسرائیلی گزارش داد که متخصصان شناسایی داده در شرکت امنیت سایبری سلبرایت (Cellebrite)، که مقر آن در اسرائیل است، در این مساله نقش دارند.

تیم کوک مدیر اپل در این مجادله موضع سرسختانه ای از خود نشان داد

تیم کوک مدیر اپل در این مجادله موضع سرسختانه ای از خود نشان داد

سلبرایت به بی بی سی گفت که با اف‌بی‌آی کار می کند اما توضیح بیشتری نداد.

با این حال در وبسایت این شرکت آمده است که یکی از ابزارهای آن می تواند داده ها را از تلفن ‌آی‌فون ۵سی و سایر مدل ها استخراج و رمزگشایی کند. تلفن فاروق آی‌فون ۵سی بود.

دستور دولت به بحثی جدی و داغ در مورد مساله حریم خصوصی منجر شد، و اپل می گفت که فراهم کردن امکان دسترسی مقام ها به داده های کاربران “بدعتی خطرناک” خواهد بود.

سایر غول های صنعت نرم افزار و اینترنت از جمله گوگل، مایکروسافت و فیسبوک در این جنجال از اپل حمایت کردند.

زید رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد هم اوایل ماه جاری از شرکت اپل دفاع کرده و گفته بود اگر اپل به درخواست پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی. تمکین کند ممکن است در “جعبه پاندورا” باز شود.

جیز کومی، مدیر اف‌بی‌آی، هم گفت که این “سخت ترین سوالی” است که در کار خود با آن روبرو شده.

با این حال او گفت که ماموران قانون با کمک حکم بازرسی و ورود که باعث دسترسی به اطلاعات تلفن های موبایل می شود، موفق به نجات جان مردم از جمله کودکان و جلوگیری از حملات تروریستی شده اند.

حادثه تیراندازی سن‌برناردینو دعوای حقوقی شرکت apple و پلیس FBI شرکت اسراییلی سلبریت شکستن قفل آیفون شکستن قفل آیفون رضوان فاروق شکستن قفل گوشی آیفون توسط شرکت اسراییلی سلبریت
مطالب مرتبط

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت، وزارت اطلاعات در رابطه با “امنیت فضای مجازی و پالایش آن برنامه‌های سنگینی” دارد. هم‌زمان سخنگوی ناجا از برخورد با ۳۰۰ کانال تلگرامی و حساب اینستاگرامی خبر داد. حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، روز شنبه (۴ دی/ ۲۴ […]

یک گروه هکری با جایزه دادن به کسانی که موفق به حمله به اهداف تعیین شده می‌شوند، حمله‌های اینترنتی را تبدیل به یک بازی کرده‌اند. این گروه بابت هر حمله کوتاه مدت به تعداد محدودی از وبسایت‌های مورد نظر به هکرها امتیاز می‌دهد. امتیازات ثبت شده و نمایش داده می‌شوند و می‌توان با استفاده از […]

محمود واعظی، وزیر ارتباطات عصر امروز در دیداری با طلاب حوزه علمیه خبر داد که ۱۱۰ میلیارد تومان در بخش فیلترینگ هوشمند و صیانت اجتماعی هزینه شده است. به گفته واعظی«برخی می گویند همه فضاها را ببندید» و مهم نیست که خیلی از اندیشمندان نتوانند از بستر اطلاعات استفاده کنند و «اگر بتوانند می‌گویند اینترنت هم […]

در پی رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی در ایران، نهادهای سنتی نسبت به فعالیت این کسب و کارهای تازه اعتراض کرده و تلاش دارند تا فعالیت این کسب و کارها را متوقف کنند. اتحادیه صنف فناوران رایانه وابسته به اتاق اصناف ایران، از اسنپ (Snapp) و تپسی (TAP30) دو تاکسی یاب آنلاین به دادگاه […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه