Kaptain Kitty
انتشار :۱۰ فروردین ۱۳۹۵
بازدید :242 بار

شرکت apple در مقابله با پلیس FBI

شرکت apple در مقابله با پلیس FBI

وزارت دادگستری آمریکا می گوید که اف‌بی‌آی بدون کمک شرکت اپل موفق به شکستن قفل آی‌فون رضوان فاروق، عامل کشتار سن برناردینوی کالیفرنیا، شده و پرونده حقوقی در این زمینه را پس گرفته است.

اپل در برابر درخواست دولت که ماه گذشته صادر شد و از این شرکت می خواست نرم‌افزار تازه ای برای دسترسی به محتویات تلفن رضوان فاروق بنویسد مقاومت می کرد.

اما مقام ها روز دوشنبه گفتند که به طور مستقل به محتویات این تلفن دست یافته اند و خواستار لغو آن دستور شدند.

رضوان فاروق و همسرش تشفین ملک ۱۴ نفر را در ماه دسامبر در حمله به یک مرکز بهزیستی که فاروق در آن کار می کرد کشتند.

هر دو آنها در درگیری متعاقب با پلیس کشته شدند. به گفته مقام های آمریکا هر دو آنها در روز حمله در شبکه های اجتماعی با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بیعت کرده بودند.

دادستان های فدرال هفته پیش گفتند که یک شخص یا نهاد “ثالث” شیوه ای را برای باز کردن قفل تلفن، بدون نیاز به کمک اپل نشان داده است.

پس آن بود که جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایت اف‌بی‌آی، به درخواست وزارت دادگستری آمریکا عقب افتاد.

اپل در آن زمان گفت که نمی داند چطور به این تلفن دسترسی پیدا کند، و اظهار امیدواری کرد که دولت هر گونه نقطه ضعف در سیستم آی‌فون که ممکن است در این فرآیند آشکار شود را در اختیار اپل بگذارد.

آیلین دکر، دادستان ارشد فدرال در ایالت کالیفرنیا، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که محققان از کمک “یک گروه ثالث” بهره مند شده اند اما هویت این گروه یا شخص را فاش نکرد.

هفته پیش یک روزنامه اسرائیلی گزارش داد که متخصصان شناسایی داده در شرکت امنیت سایبری سلبرایت (Cellebrite)، که مقر آن در اسرائیل است، در این مساله نقش دارند.

تیم کوک مدیر اپل در این مجادله موضع سرسختانه ای از خود نشان داد

تیم کوک مدیر اپل در این مجادله موضع سرسختانه ای از خود نشان داد

سلبرایت به بی بی سی گفت که با اف‌بی‌آی کار می کند اما توضیح بیشتری نداد.

با این حال در وبسایت این شرکت آمده است که یکی از ابزارهای آن می تواند داده ها را از تلفن ‌آی‌فون ۵سی و سایر مدل ها استخراج و رمزگشایی کند. تلفن فاروق آی‌فون ۵سی بود.

دستور دولت به بحثی جدی و داغ در مورد مساله حریم خصوصی منجر شد، و اپل می گفت که فراهم کردن امکان دسترسی مقام ها به داده های کاربران “بدعتی خطرناک” خواهد بود.

سایر غول های صنعت نرم افزار و اینترنت از جمله گوگل، مایکروسافت و فیسبوک در این جنجال از اپل حمایت کردند.

زید رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد هم اوایل ماه جاری از شرکت اپل دفاع کرده و گفته بود اگر اپل به درخواست پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی. تمکین کند ممکن است در “جعبه پاندورا” باز شود.

جیز کومی، مدیر اف‌بی‌آی، هم گفت که این “سخت ترین سوالی” است که در کار خود با آن روبرو شده.

با این حال او گفت که ماموران قانون با کمک حکم بازرسی و ورود که باعث دسترسی به اطلاعات تلفن های موبایل می شود، موفق به نجات جان مردم از جمله کودکان و جلوگیری از حملات تروریستی شده اند.

حادثه تیراندازی سن‌برناردینو دعوای حقوقی شرکت apple و پلیس FBI شرکت اسراییلی سلبریت شکستن قفل آیفون شکستن قفل آیفون رضوان فاروق شکستن قفل گوشی آیفون توسط شرکت اسراییلی سلبریت
مطالب مرتبط

خواربارفروشی آنلاینِ اوکادو در بریتانیا، یک دست روباتیک را در انبارهایش به نمایش گذاشته‌است که می‌تواند میوه و سبزیجات را بدون له کردنشان بردارد. این شرکت یک انبار ماشینی شده در اَندووِر واقع در همپشایر دارد که روبات‌ها در آن، جعبه‌های حاوی اقلام خاص را که تشکیل‌دهنده سفارش مشتریان هستند، دستچین و سوا می‌کنند. آن […]

کارکنان شبکه اجتماعی توییتر بیش از یک میلیون دلار به اتحادیه آزادی‌های مدنی در آمریکا اهدا کرده‌اند. این اتحادیه متعهد شده است که با طرح مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مقابله کند. گزارش شده که این اتحادیه در چند روز گذشته بیش از ۲۴ میلیون دلار کمک دریافت کرده است. دونالد ترامپ در طرحی […]

شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد که این روزها، کسی در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشد. از فیسبوک و اینستاگرام گرفته تا توییتر و بقیه شبکه‌ها اما متن زیر را جوانی ۲۶ ساله نوشته که از همان اول تلاش کرده تا از این شبکه‌ها و از این فضاها دور بماند. من ۲۶ سال سن دارم و […]

مدیرعامل جوان فیس‌بوک با اشاره به پیشینه مهاجرت و پناهندگی در خانواده خود و همسرش، منفعت ورود خارجی‌ها به آمریکا را به ترامپ یادآور شد. او گفت امیدوار است با “شجاعت و شفقت” جهان به جای بهتری برای زندگی تبدیل شود. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، جمعه شب در پستی فیس‌بوکی نسبت به سیاست‌های دونالد ترامپ، […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه