کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
بهترین اپلیکیشن های سال ۱۳۹۴ برای ورزش و سلامتی
دسته بندی ها :از دست ندهید
۱۸ فروردین ۱۳۹۴
1916 بازدید
بهترین اپلیکیشن های سال ۱۳۹۴ برای ورزش و سلامتی

بهترین اپلیکیشن های سال ۱۳۹۴ برای ورزش و سلامتی

وقتی که نوروز به پایان می رسد و سال جدید وارد می شود، معمولا یکی از قول هایی که افراد به خود می دهند تا در سال جدید عملی کنند و تقریبا همیشه هم آن را می شکنند، مربوط به کاهش یا افزایش وزن و رسیدن به اندام متناسب از طریق ورزش کردن و به طور کل سلامت بودن است.

برای افرادی که در دنیای تکنولوژی زندگی می کنند، واقعا سخت است که وقتی برای ورزش کردن بیابند یا تغذیه ی سالم داشته باشند.

حقیقت این است که اکثر ما عادت داریم که مدت های طولانی در جلوی صفحه نمایش کامپیوتر خود باشیم و این یعنی سبک زندگی سالم تر نه تنها بازدهی کاری ما را بهبود می بخشد بلکه می تواند به شما کمک کند تا به طور کل احساس بهتری داشته باشید.

در اینجا سرگرم کننده ترین و مفیدترین اپلیکیشن ها و وبسایت های مختص تناسب اندام و سلامتی را به شما معرفی می کنیم تا به ایجاد انگیزه در شما کمک کند

۱- MyFitnessPal

۲- Fitstar and Fitstar Yoga

۳- Zombies, Run! 3

۴- C25K- Couch potato to 5k runner

۵- Nerd Fitness

 

۱- My Fitness Pal

اپلیکیشن My Fitness Pal

اپلیکیشن My Fitness Pal

 

Myfitnesspal یک اپلیکیشن و وب سایت فوق العاده می باشد که شما در آن غذا، آب و تمرین روزانه ی خود را وارد می کنید. این برنامه رایگان بوده و کار با آن آسان است و از لحاظ گنجاندن برنامه های مربوط به سلامتی باید در صدر لیست اپلیکیشن ها برای دانلود و استفاده قرار گیرد.

وقتی که پروفایل خود را در این برنامه ایجاد کنید، وزن، قد و مقدار وزنی که می خواهید در هر هفته کم کنید را اضافه می کنید. از آن لحظه به شما یک میزان کالری داده می شود تا با استفاده از آن بتوانید به هدف خود نزدیک شوید و از آن تجاوز نکنید. این اپلیکیشن بسیار قدرتمند است و به شما این امکان را می دهد که با بسیاری از اپلیکیشن های مربوط به سلامتی و تناسب اندام کانکت شوید و نمای کلی از پیشرفت روزانه ی خود به دست آورید.

ویژگی ها

 • دوستان خود را به برنامه اضافه کرده و برای کسب انگیزه و پشتیبانی از سوی سایرین، برنامه های انجمن را دنبال کنید
 • بارکد اسکنر این برنامه باعث میشود بتوانید کار وارد کردن مواد غذایی را بسیار سریع تر انجام دهید. خیلی راحت روی آیکون بارکد که داخل اپلیکیشن تعبیه شده است کلیک کنید و از دوربین گوشی خود برای گرفتن عکس از بارکد استفاده کنید
 • می توانید اپلیکیشن را تنظیم کنید تا برای شما reminder ارسال کند. این برای کسانی مفید است که پر مشغله و فراموشکار هستند.
 • به دیگر اپلیکیشن ها متصل شوید تا بتوانید تمرینات، وزن و دیگر اطلاعات آماری خود را کم و زیاد کنید
 • علاوه بر کالری هدف، به شما یک مواد مغذی هدف مانند چربی، شکر، سدیم و غیره نیز داده می شود که باید سعی کنید روزانه مصرف شما پایین تر از حد تعیین شده باشد
 • می توانید لینک وب سایتی که حاوی دستور العمل پخت غذا می باشد را وارد کنید تا مواد تشکیل دهنده ی آن غذا بررسی شده و شما میزان کالری که با مصرف آن به دست می آورید را بدانید

۲- FitStar and FitStar Yoga- for iPhone and iPad

اپلیکیشن FitStar and FitStar Yoga- for iPhone and iPad

اپلیکیشن FitStar and FitStar Yoga- for iPhone and iPad

 

FitStar و برنامه ای که به تازگی به آن اضافه شده، یعنی FitStar Yoga، برنامه های فوق العاده ای هستند که قابل تطبیق با توانایی های شما می باشند.

هر دو اپلیکیشن بر اساس سیستم امتیازدهی کار می کنند. وقتی که ورزشی را انجام می دهید، می توانید به سختی، آسانی و خاص بودن یک حرکت امتیاز دهید و برنامه را با دوره های زمانی مورد نظر خود تنظیم کنید. این برنامه با استفاده از الگوریتم های مخصوص طراحی شده است به طوری که برنامه ی شما هر بار به صورت خودکار اندکی سخت تر خواهد شد اما باید مراقب باشید که این امر به بدن و انگیزه ی شما آسیبی وارد نکند.

ویدیوها بسیار شفاف هستند و فایل های صوتی نیز اطلاعات دقیق و تشویق های هیجان انگیزی ارائه می دهند که به شما کمک می کنند تا انتهای برنامه ی تمرینی انرژی خود را حفظ کنید. این برنامه بهترین همراه برای کسانی است که می خواهند در منزل تمرین کنند یا زیاد سفر می کنند.

در این اپلیکیشن ها چند برنامه ی تمرینی رایگان وجود دارد اما برای استفاده از مزایای کامل آنها باید اکانت خود را آپگرید کنید. هزینه ی آپگرید کردن در حدود ۳۹ دلار می باشد و به شما دسترسی نا محدود به برنامه های هر دو اپلیکیشن FitStar و FitStar Yoga داده می شود. در حال حاضر این برنامه ها فقط برای iPhone و iPad موجود است اما به زودی نسخه ی آندرویدی آن نیز به بازار عرضه می شود.

۳- Zobies, Run! 3

Zobies, Run! 3

اپلیکیشن Zobies, Run! 3

 

این اپلیکیشن برای تمامی گیمر (gamer) هایی که می خواهند از جای خود برخیزند و شروع به فعالیت کنند فوق العاده است. Zombies, Run! یک اپلیکیشن تعاملی عالی است که شما در آن پایگاه می سازید، عملیات انجام می دهید، مهمات جمع می کنید و زنده می مانید.

ماموریت ها را از طریق گوش دادن به شخصیت های بازی که به شما در مورد وقایعی که حین دویدن شما رخ میدهند، می گویند، تکمیل کنید. وقتی که ماموریتی را به اتمام رساندید می توانید اطلاعات آماری خود را چک کنید و پایگاه خود را بسازید. در راس ماموریت های استاندارد، حالت اینتروال یا وقفه هم وجود دارد تا اجازه ی پمپاژ را به خون خود بدهید. با این ویژگی اپلیکیشن، اگر زامبی ها در حال تعقیب شما باشند، بهتر است به قدر کافی سریع بدوید تا از خطر خورده شدن توسط زامبی ها و گیم اور شدن فرار کنید.

این اپلیکیشن روشی سرگرم کننده و اعتیاد آور برای تبدیل کاری طاقت فرسا به یک بازی جذاب است.

۴- C25k – Couch potato to 5k runner

اپلیکیشن C25k – Couch potato to 5k runner

اپلیکیشن C25k – Couch potato to 5k runner

 

تعداد زیادی اپلیکیشن برای دویدن وجود دارد. این اپلیکیشن یکی از بهترین های آن است. C25k برای افرادی که قبلا هرگز دویدن را تجربه نکرده اند یا می خواهند بعد از یک وقفه ی طولانی دوباره شروع به دویدن کنند فوق العاده است. شما خیلی مبتدیانه و ساده دویدن را آغاز می کنید و بعد از یک دوره ی ۸ هفته ای، قادر خواهید بود یک مسیر ۵ کیلومتری را یک نفس بدوید.

رابط کاربری این اپلیکیشن ساده و شفاف است. شما می توانید پیشرفت خود را مشاهده کرده و ببینید که دویدن در آن روز چگونه خواهند بود و در حالی که اپلیکیشن در حال اجرا می باشد می توانید از هر پلتفرمی موزیک گوش دهید (تداخل در اپلیکیشن ها وجود ندارد زیرا این اپلیکیشن در بک گراند فعال خواهد بود). حتی می توانید وقتی دویدن خود را به پایان رساندید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این یک اپلیکیشن ساده و فوق العاده است که به شما در ارتقاء دویدن تان در هر سطح و مرحله ای کمک می کند.

۵- Nerd Fitness

اپلیکیشن Nerd Fitness

اپلیکیشن Nerd Fitness

 

اگرچه این یک اپلیکیشن نیست اما این وب سایت تمام عیار دارای یک theme واقعا سرگرم کننده و اعتیاد آور درباره ی ورزش و تغذیه ی سالم است.

Nerd Fitness یک برنامه ی پولی بوده که شما در آن به تکمیل آزمون ها می پردازید مانند یک مایل دویدن در کمتر از ۹ دقیقه. تکمیل task ها که هر چه سخت تر باشند امتیاز بیشتری را نصیب شما می کنند، شما را به مرحله ی بعد خواهد برد. این وب سایت دارای انواع مختلف تمرین بوده و شبیه یک سرگرمی جالب برای ایجاد انگیزه در شماست.

اگر فکر می کنید که شما کسی نیستید که برای برنامه های اینچنینی پولی بپردازید، این وبسایت دارای صفحه ی منابع و وبلاگ هایی است که حاوی برنامه های تمرینی رایگان می باشند مانند تمرین انگری بردز، بنابراین هنوز هم ابزار ها، مشاوره ها و ویدیوهای سرگرم کننده و فوق العاده ای در این وب سایت وجود دارد که به شما کمک می کند شروع کرده و انگیزه تان را همواره حفظ کنید.

خلاصه:

همه ی ما میدانیم که یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند سبک زندگی ما را به طور چشمگیری تغییر دهد. اگر معرفی این برنامه ها هم نتوانست انگیزه را در شما تقویت کند، در اینجا به مزیت هایی که آنها برای شما به همراه دارند اشاره می کنیم تا به تصمیم گیری شما کمک کنیم:

 • کاهش وزن
 • کاهش استرس و کمک به کنترل خشم و افسردگی
 • احساسی شادمان و مثبت و اعتماد به نفس بالاتر
 • افزایش کیفیت خواب
 • بازدهی بالاتر
 • افزایش تمرکز و آرامش
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری

خوشحال می شویم که نظرات خود را در مورد این مقاله ببینیم.
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد عاطفی گفت:

  اون زامبیه خیلی خووب بود 😉

  1. Summit گفت:

   سلام
   بله، علی الخصوص برای گیمرها