بیل هنری گیتس (bill gates) قسمت سوم

بیل هنری گیتس
بیل گیتس و همسرش
بیل گیتس و همسرش

زندگی شخصی

گیتس در اول ژانویه ۱۹۹۴ با ملیندا فرنچ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج سه فرزند است: دختران جنیفر کاترین (۱۹۹۶) و پوبی ادل (۲۰۰۲) و پسرش روری جان (۱۹۹۹). خانواده ی وی در Lake Washington در مدینا زندگی می کنند. بر طبق King County، از سال ۲۰۰۶، ارزش این ملک ۱۲۵ میلیون دلار تخمین زده شده است و مالیات سالانه ی آن ۹۹۱ هزار دلار می باشد. گیتس فرزندان خود را مذهبی پرورش داده است و معتقد است که مذهب جزء لاینفک زندگی فرد و راهنمای او به سوی تعالی می باشد. وی در راستای اعتقادات خود، موسسه ی خیریه خود را به همراه همسرش راه اندازی کرد.

امور خیرخواهانه

گیتس کتاب اندرو کارنگی و جان دی راکفلر را مطالعه کرده بود و در سال ۱۹۹۴ تعدادی از سهام مایکروسافت را فروخت تا موسسه ی William H. Gates Foundation را راه اندازی کند. در سال ۲۰۰۰، گیتس و همسرش، سه موسسه ی خیریه ی خانوادگی را با یکدیگر ادغام کردند تا موسسه ی Bill & Melinda Gates Foundation را راه اندازی کنند که در سال ۲۰۱۳ به عنوان ثروتمند ترین بنیاد خیریه در جهان شناخته شد و دارایی آن بیش از ۳۴٫۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این بنیاد به نیکوکاران امکان دسترسی به اطلاعاتی را می دهد که نشان می دهد این بنیاد چگونه و در چه راهی پول ها را صرف می کند که این کار مغایر با سایر سازمان های بزرگ خیریه مثل Wellcome Trust می باشد.

گیتس تحت تاثیر امور خیرخواهانه ی گسترده و سخاوتمندانه ی دیوید راکفلر تصمیم به اقدامات خیرخواهانه ی خود گرفته است. گیتس و پدرش بارها با راکفلر ملاقات کرده اند و کار بنیاد خیریه ی آنها تا حدی از تمرکز خانواده ی اکفلر بر این امور الگو برداری شده است. آنها از این طریق سعی بر رفع مشکلات جهان هستند که دولت ها و دیگر سازمان ها چشم خود را بر روی آن بسته اند. از سال ۲۰۰۷، بیل و ملیندا گیتس، دومین افرادخیرخواه سخاوتمند در آمریکا شناخته شده اند که ۲۸ میلیارد دلار به امور خیریه کمک کرده اند. برنامه ی این زوج در آینده این است که سرانجام ۹۵ درصد از ثروت خود را صرف امور خیریه کنند.

Author: Summit

پژوهشگر, نویسنده و علاقه مند به تکنولوژی های مختلف وب هستم, ایده های زیادی در ذهن دارم که امیدوارم بتوانم به نوبت آنها را عملی کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *