Kaptain Kitty
دسته ها :کی بود کی شد
انتشار :۲۵ مهر ۱۳۹۳
بازدید :612 بار

بیل گیتس و همسرش

بیل گیتس و همسرش

زندگی شخصی

گیتس در اول ژانویه ۱۹۹۴ با ملیندا فرنچ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج سه فرزند است: دختران جنیفر کاترین (۱۹۹۶) و پوبی ادل (۲۰۰۲) و پسرش روری جان (۱۹۹۹). خانواده ی وی در Lake Washington در مدینا زندگی می کنند. بر طبق King County، از سال ۲۰۰۶، ارزش این ملک ۱۲۵ میلیون دلار تخمین زده شده است و مالیات سالانه ی آن ۹۹۱ هزار دلار می باشد. گیتس فرزندان خود را مذهبی پرورش داده است و معتقد است که مذهب جزء لاینفک زندگی فرد و راهنمای او به سوی تعالی می باشد. وی در راستای اعتقادات خود، موسسه ی خیریه خود را به همراه همسرش راه اندازی کرد.

امور خیرخواهانه

گیتس کتاب اندرو کارنگی و جان دی راکفلر را مطالعه کرده بود و در سال ۱۹۹۴ تعدادی از سهام مایکروسافت را فروخت تا موسسه ی William H. Gates Foundation را راه اندازی کند. در سال ۲۰۰۰، گیتس و همسرش، سه موسسه ی خیریه ی خانوادگی را با یکدیگر ادغام کردند تا موسسه ی Bill & Melinda Gates Foundation را راه اندازی کنند که در سال ۲۰۱۳ به عنوان ثروتمند ترین بنیاد خیریه در جهان شناخته شد و دارایی آن بیش از ۳۴٫۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این بنیاد به نیکوکاران امکان دسترسی به اطلاعاتی را می دهد که نشان می دهد این بنیاد چگونه و در چه راهی پول ها را صرف می کند که این کار مغایر با سایر سازمان های بزرگ خیریه مثل Wellcome Trust می باشد.

گیتس تحت تاثیر امور خیرخواهانه ی گسترده و سخاوتمندانه ی دیوید راکفلر تصمیم به اقدامات خیرخواهانه ی خود گرفته است. گیتس و پدرش بارها با راکفلر ملاقات کرده اند و کار بنیاد خیریه ی آنها تا حدی از تمرکز خانواده ی اکفلر بر این امور الگو برداری شده است. آنها از این طریق سعی بر رفع مشکلات جهان هستند که دولت ها و دیگر سازمان ها چشم خود را بر روی آن بسته اند. از سال ۲۰۰۷، بیل و ملیندا گیتس، دومین افرادخیرخواه سخاوتمند در آمریکا شناخته شده اند که ۲۸ میلیارد دلار به امور خیریه کمک کرده اند. برنامه ی این زوج در آینده این است که سرانجام ۹۵ درصد از ثروت خود را صرف امور خیریه کنند.

bill gates بیل گیتس بیوگرافی bill gates بیوگرافی بیل گیتس زندگی نامه ی bill gates زندگی نامه ی بیل گیتس همه چیز در مورد بیل گیتس
مطالب مرتبط

فردی که غربی ها با نام جک ما می شناسند در سال ۱۹۶۴ میلادی و در جریان انقلاب فرهنگی چین با نام اصلی Ma Yun در شهر هانگژو متولد شد. در آن دوران والدین وی به خاطر برخی فعالیت های حزبی والدین شان تحت تعقیب دولت چین قرار داشتند و ابدا اوضاع خوبی را پشت سر نمی گذاشتند.

اگر یادتان باشد و از کاربران اندرویدی قدیمی باشید حتما میدانید که کافه بازار زمانی پیشرفت کردکه گوگل پلی به کاربران اندرویدی ایرانی سرویس نمی داد و ایران را تحریم کرده بود. در این مدت اپلیکیشن و ایده ی کافه بازار چنان نقش نجات بخشی را برای کاربران اندروید داخل ایران ایفا کرد که گسترش نفوذ اندروید در میان کاربران ایرانی را می توان مدیون آن دانست.

کوین سیستروم (متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۸۳)، کارآفرین و برنامه‌نویس آمریکایی است که بیشترین مشهوریت او به دلیل مشارکت وی با مایک گریگر در ساخت اپلیکیشن محبوب اینستاگرام می‌باشد.

پاول والریویچ دروف (زاده ی دهم اکتبر ۱۹۸۴)، یک کارآفرین روسی است که بیشترین معروفیت او به دلیل تاسیس شرکت اینترنتی روسیه و وابسته به کرملین، Mail.ru بفروشد که این باعث شد سهم Mail.ru از VK به ۵۲ درصد افزایش یابد. در سال ۲۰۱۴ شرکت Mail.ru باقیمانده ی سهام را خرید و مالک محض VK […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه