کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
بیوگرافی Dustin Moskovitz
دسته بندی ها :کی بود کی شد
۱۴ مهر ۱۳۹۳
571 بازدید

Dustin-Moskovitz-_2664067b

Dustin Moskovitz متولد ۲۲ may سال ۱۹۸۴ در  Gainesville واقع در  Florida است. وی یک کارآفرین در حوزه ی اینترنت است که سال ها پیش به همراه افرادی چون mark Zuckerberg ، Eduardo Saverin،  Andrew McCollum و Chris Hughes شرکت فیس بوک را پایه گذاری کردند.

در سال ۲۰۰۸ Dustin Moskovitz از فیس بوک جدا شد و شرکت Asana را به همراه  Justin Rosenstein پایه گذاری نمود. در ماه march سال ۲۰۱۱ از طرف مجله ی forbes به عنوان یکی از جوانترین میلیارد های حال حاضر جهان انتخاب شد. وی هم اکنون نزدیک به س درصد از سهام فیس بوک را نیز در اختیار دارد.

زادگاه و تحصیلات :

Moskovitz در منطقه ی Gainesville واقع در ایالت  Florida متولد شد و دوران نوجوانی را در  Ocala واقع در Florida گذراند. جالب است بدانید که او تنها ۸ روز از mark Zuckerberg رییس فعلی فیس بوک کوچک تر است. او دوران دبیرستان را در مدرسه ی Vanguard طی کرده است و پس از ورود به دانشگاه  Harvard با mark Zuckerberg هم اتاق شد. جالب است بدانید او قبل از اینکه به سمت دنیای اینترنت گرایش پیدا کند رشته ی اقتصاد را در دانشگاه هاروارد انتخاب کرده بود و به مدت دو سال هم این رشته را ادامه داد. پس از ۲ سال ادامه ی تحصیل به همراه مارک زاکربرگ که دوست، شریک و هم اتاقیش بود به  Palo Alto نقل مکان کردند تا بیشتر و بهتر شرکت تازه تاسیسشان را اداره کنند.

dustin moskovitz

فرصت های شغلی :

چهار نفر از افرادی که فیس بوک را راه اندازی کردند با هم در یک اتاق زندگی می کردند، Mark Zuckerberg،  Eduardo Saverin، Chris Hughes و Dustin Moskovitz. این افراد استارت شرکت و وبسایت فیس بوک را در فوریه سال ۲۰۰۴ در همان اتاقشان زدند. در آن سال ها آدرس اینترنتی فیس بوک www.facebook.com نبود، چرا که این آدرس در دسترس نبود تحت عنوان thefacebook.com فعالیت می کرد. جالب است بدانید که کار وبسایت فیس بوک در ابتدا این بود که به عنوان یکی از سرویس های وبسایت دانشگاه هاروارد فعالیت می کرد و دانشجویان می توانستند پروفایل و اطلاعات سایر دانشجویان را ببینند و با آنها آشنا شوند.

در ماه june سال ۲۰۰۴، Zuckerberg، Hughes و Moskovitz یک سال از دانشگاه مرخصی گرفتند و به palo alto در California نقل مکان کردند و هشت نفر نیروی دیگر هم استخدام کردند تا کار و وبسایتشان را گسترش دهند. آنها سپس  Sean Parker را به خدمت گرفتند. حتما جالب است بدانید که در فیس بوک همین Dustin Moskovitz به عنوان اولین مدیر عامل فیس بوک فعالیت می کرد. همچنین مسائل فنی را راهبری می کرد و معماری وبسایت را زیر نظر خودش داشت. او سپس پست های دیگری را در فیس بوک عهده دار شد.

بعد از فیس بوک :

در ۳ اکتبر سال ۲۰۰۸ Dustin Moskovitz به طور رسمی اعلام کرد که قصد کناره گیری از فیس بوک را دارد و در نظر دارد که یک شرکت دیگر به همراه  Justin Rosenstein با نام Asana راه اندازی کند که این فرد هم به عنوان یک مهندس ارشد در فیس بوک فعالیت می کرد.

کارهای بشر دوستانه :

وی در سال ۲۰۱۱ موسسه ی خیریه ای با کمک دوست دخترش (و همسر فعلی) با نام Good Ventures را پایه گذاری کرد که در زمینه ی کارهای بشردوستانه فعالیت می کند.

 
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *