کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
سایت مپ (sitemap) چیست ؟
دسته بندی ها :سئو و بهینه سازی
۹ مرداد ۱۳۹۳
1113 بازدید

sitemap راه ساده ای برای نشان دادن صفحات و لینک های سایت به موتور جستجو است. در ساده ترین حالت یک فایل sitemap یک فایل XML است که تمام لینک های سایت را در خود لیست کرده است. هر لینک متا دیتاهای اضافه ای هم دارد که بر اساس نوع لینک فرق می کند.
بنابراین موتور جستجو با اطلاعات بیشتر و به طور کامل تر می تواند محتوای سایت را پیمایش و آنها را ایندکس کند. موتورهای جستجو اغلب صفحات html را پردازش می کنند و سپس لینک های موجود در آن را دنبال می کنند تا به صفحات و قسمت های بعدی برسند. با استفاده از فایل سایت مپ که در قالب XML در ریشه ی سایت قرار می دهیم، کل لینک های موجود در سایت را یک جا به موتور جستجو معرفی می کنیم. این کار باعث افزایش سرعت ایندکس شدن سایت ما در موتور های جستجو می شود.
جالب است بدانید که به طور کلی موتور جستجوها و به خصوص گوگل تضمینی برای ایندکس شدن لینک های شما نمی دهند، بلکه فقط آنها را بررسی و در صورت مفید و معتبر بودن، آنها را در نتایج جستجو به حساب می آورند.
در زیر یک نمونه از فایل sitemap در حالت ساده را مشاهده می کنید:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">

   <url>

      <loc>http://www.example.com/</loc>

      <lastmod>2005-01-01</lastmod>

      <changefreq>monthly</changefreq>

      <priority>0.8</priority>

   </url>

</urlset>

هم چنین این امکان وجود دارد که شما یک فایل sitemap را به چند فایل کوچکتر بشکنید و گروه sitemap درست کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ی گروه بندی فایل sitemap را ببینید.
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *