Kaptain Kitty
انتشار :۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازدید :481 بار

برقراری تماس تلفنی از مرورگر

برقراری تماس تلفنی از مرورگر

مقاله ها و مطالب زیادی در مورد امکانات جدید وب نوشتیم و هر دفعه هم به خاطر آمدن این امکانات  و قابلیت ها به وب خوشحال شدیم. جدیدا مطمئن شدم که مرز میان اپلیکیشن های native و وب اپلیکیشن ها درحال کمرنگ شدن است.

از زمانی که فلسفه ی اپلیکیشن های Hybrid (ترکیبی) گسترش پیدا کرد و اولین نمونه ی اپلیکیشن هایبریدی ام را ساختم به این نتیجه رسیدم که در آینده برنامه نویس وب و یا برنامه نویس اندروید و یا … نداریم و همه ی ما ها متخصصان برنامه نویسی ای می شویم که هم می توانیم اپلیکیشن برای وب بسازیم و هم اپلیکیشن های native برای سیستم عامل ها.

اخیرا به یک امکان جدید در وب برخوردم که بسیار کاربردی است. شما می توانید از طریق دستور Html، یک شماره ی خاص را شماره گیری و تماس تلفنی دستگاه را فعال کنید.

در واقع اگر کاربردی وبسایت شما را روی موبایل باز کرد و روی شماره تلفن شما در سایت کلیک کرد، موبایل شما تماس را برقرار می کند. ممکن است سوال کنید که اگر وبسایت را روی لپتاپش باز کرد و روی شماره تلفن کلیک کرد چه اتفاقی می افتد؟

دستگاه هایی مانند کامپیوترهای شخصی یا لپ تاپ ها که قابلیت برقراری تماس ندارند، اگر اپلیکیشنی برای تماس روی خود نصب داشته باشند آن نرم افزار باز می شود.

در هر صورت این امکان، قابلیت بسیار خوبی است برای کسانی که وبسایتشان روی موبایل باز می شود. برای این کار کافیست مانند نمونه کد زیر در وبسایت خود داشته باشید:

<a href='tel:123456789' title='Free Call 123456789' class='tel'>Free Call 123 456 789</a>

البته شماره تلفن مورد نظرتان را جایگزین نمونه ی بالا کنید 😉

وقتی کاربر روی لینک بالا کلیک می کند، دستگاه موبایلش شروع به برقراری تماس می کند. این مقاله حجم کمی داشت ولی یک معضل بزرگ از برنامه نویسی وب را حل می کند.

برقراری تماس تلفنی در chrome تماس تلفنی از طریق مرورگر کروم تماس تلفنی در وب زنگ تلفن در html قابلیت زنگ زدن در وب سایت
مطالب مرتبط

در دو قسمت قبلی این مقاله به معرفی و بررسی برخی از پلاگین‌های وردپرس پرداختیم و دانستیم که پلاگین جزو ملزومات هر وب‌سایتی است. در قسمت سوم و آخر این مقاله با چند پلاگین وردپرس دیگر آشنا می‌شویم که استفاده از آنها به حذف پروسه های اضافی در پشت پرده‌ی وب‌سایت، کمک زیادی خواهد کرد.

پلاگین یا افزونه، نرم‌افزار‌های کوچکی هستند که امکانات جانبی و تکمیل کننده را به برنامه اصلی اضافه می‌کنند. در قسمت قبلی به معرفی چهار دسته از پلاگین‌های وردپرس پرداختیم. در این قسمت شما را با چهار دسته‌ی دیگر از پلاگین‌های محبوب وردپرس آشنا می‌کنیم.

امروزه در سراسر دنیا کاربران از هر قشری بدون نیاز به دانش کدنویسی، می‌توانند با استفاده از هزاران پلاگین‌ وردپرس وب‌سایت خود را با طرح و امکانات دلخواه طراحی کنند. قصد داریم در سه قسمت بهترین پلاگین‌های موجود برای هر منظوری در WordPress را به شما معرفی کنیم.

ایجاد و حفظ ارتباط همیشه یکی از دغدغه‌های بشر بوده است. امروزه دنیا به گونه‌ای شده است که وقتی شما در محل کارتان حاضرید، عده‌ی دیگری از همکارانتان در منزل مشغول کار هستند. ما ابزار‌های مختلفی را برای حفظ ارتباط میان اعضای تیم امتحان کردیم که اولین ابزار AOL Instant Messenger بود. بعد از آن […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه