Kaptain Kitty
انتشار :۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازدید :373 بار

برقراری تماس تلفنی از مرورگر

برقراری تماس تلفنی از مرورگر

مقاله ها و مطالب زیادی در مورد امکانات جدید وب نوشتیم و هر دفعه هم به خاطر آمدن این امکانات  و قابلیت ها به وب خوشحال شدیم. جدیدا مطمئن شدم که مرز میان اپلیکیشن های native و وب اپلیکیشن ها درحال کمرنگ شدن است.

از زمانی که فلسفه ی اپلیکیشن های Hybrid (ترکیبی) گسترش پیدا کرد و اولین نمونه ی اپلیکیشن هایبریدی ام را ساختم به این نتیجه رسیدم که در آینده برنامه نویس وب و یا برنامه نویس اندروید و یا … نداریم و همه ی ما ها متخصصان برنامه نویسی ای می شویم که هم می توانیم اپلیکیشن برای وب بسازیم و هم اپلیکیشن های native برای سیستم عامل ها.

اخیرا به یک امکان جدید در وب برخوردم که بسیار کاربردی است. شما می توانید از طریق دستور Html، یک شماره ی خاص را شماره گیری و تماس تلفنی دستگاه را فعال کنید.

در واقع اگر کاربردی وبسایت شما را روی موبایل باز کرد و روی شماره تلفن شما در سایت کلیک کرد، موبایل شما تماس را برقرار می کند. ممکن است سوال کنید که اگر وبسایت را روی لپتاپش باز کرد و روی شماره تلفن کلیک کرد چه اتفاقی می افتد؟

دستگاه هایی مانند کامپیوترهای شخصی یا لپ تاپ ها که قابلیت برقراری تماس ندارند، اگر اپلیکیشنی برای تماس روی خود نصب داشته باشند آن نرم افزار باز می شود.

در هر صورت این امکان، قابلیت بسیار خوبی است برای کسانی که وبسایتشان روی موبایل باز می شود. برای این کار کافیست مانند نمونه کد زیر در وبسایت خود داشته باشید:

<a href='tel:123456789' title='Free Call 123456789' class='tel'>Free Call 123 456 789</a>

البته شماره تلفن مورد نظرتان را جایگزین نمونه ی بالا کنید 😉

وقتی کاربر روی لینک بالا کلیک می کند، دستگاه موبایلش شروع به برقراری تماس می کند. این مقاله حجم کمی داشت ولی یک معضل بزرگ از برنامه نویسی وب را حل می کند.

برقراری تماس تلفنی در chrome تماس تلفنی از طریق مرورگر کروم تماس تلفنی در وب زنگ تلفن در html قابلیت زنگ زدن در وب سایت
مطالب مرتبط

سال ۲۰۱۶ بر طبق دیدگاه شما سالی به یاد ماندنی، عجیب و تا حدی سرشار از پیروزی و یا وحشت آور بوده باشد. تمرکز به تنهایی بر روی جاوا اسکریپت در مقایسه با سایر رویداد های سال ۲۰۱۶ ممکن است نامعقول و کم اهمیت به نظر برسد اما جاوا اسکریپت بخش عظیمی از زندگی کاری […]

فرمت Gif ابتدا در سال ۱۹۸۷ ابداع و توسط استیو ویلهایت از شرکت Compuserve به نمایش عمومی درآمد. Gif ها (Graphics Interchange Format یا قالب مبادله گرافیکی) با ایجاد امکان استفاده از ۲۵۶ رنگ و در عین حال حفظ فرمت فشرده که می توانستند توسط افرادی با مودم های کند هم بارگذاری شوند، در تصاویر […]

آن را هیروگلیف (hieroglyph) زمانه ما می‌دانند. نمادها و سمبل‌های کوچکی که نوعی خط تصویری هستند. سمبل‌هایی ظاهرا قابل فهم برای همگان. اما درک مردم از اموجی‌ها در همه جا یکسان نیست. حرفه جدیدی راه‌اندازی شده. حرف مترجمی برای خط تصویری اموجی (Emoji). رد اموجی ‌را که بگیریم به ژاپن می‌رسیم. اول بار آنجا باب […]

پژوهشگران دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا با بهره‌گیری از هوش مصنوعی بات توییتری ساخته‌اند که با تجزیه و تحلیل الگوی سخنان دونالد ترامپ در محافل عمومی، توییت‌هایی با همان حال و هوای عجیب و گاه زننده از سخنان او تولید می‌کند. دونالد ترامپ در میان بهت و ناباوری بسیاری حالا کاندیدای پیشتاز جمهوری‌خواهان در پیش‌انتخابات ریاست‌جمهوری در […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه