قابلیت جدید وب و مرورگرها : برقراری تماس تلفنی از طریق وبسایت و صفحه ی HTML

برقراری تماس تلفنی از مرورگر
برقراری تماس تلفنی از مرورگر
برقراری تماس تلفنی از مرورگر

مقاله ها و مطالب زیادی در مورد امکانات جدید وب نوشتیم و هر دفعه هم به خاطر آمدن این امکانات  و قابلیت ها به وب خوشحال شدیم. جدیدا مطمئن شدم که مرز میان اپلیکیشن های native و وب اپلیکیشن ها درحال کمرنگ شدن است.

از زمانی که فلسفه ی اپلیکیشن های Hybrid (ترکیبی) گسترش پیدا کرد و اولین نمونه ی اپلیکیشن هایبریدی ام را ساختم به این نتیجه رسیدم که در آینده برنامه نویس وب و یا برنامه نویس اندروید و یا … نداریم و همه ی ما ها متخصصان برنامه نویسی ای می شویم که هم می توانیم اپلیکیشن برای وب بسازیم و هم اپلیکیشن های native برای سیستم عامل ها.

اخیرا به یک امکان جدید در وب برخوردم که بسیار کاربردی است. شما می توانید از طریق دستور Html، یک شماره ی خاص را شماره گیری و تماس تلفنی دستگاه را فعال کنید.

در واقع اگر کاربردی وبسایت شما را روی موبایل باز کرد و روی شماره تلفن شما در سایت کلیک کرد، موبایل شما تماس را برقرار می کند. ممکن است سوال کنید که اگر وبسایت را روی لپتاپش باز کرد و روی شماره تلفن کلیک کرد چه اتفاقی می افتد؟

دستگاه هایی مانند کامپیوترهای شخصی یا لپ تاپ ها که قابلیت برقراری تماس ندارند، اگر اپلیکیشنی برای تماس روی خود نصب داشته باشند آن نرم افزار باز می شود.

در هر صورت این امکان، قابلیت بسیار خوبی است برای کسانی که وبسایتشان روی موبایل باز می شود. برای این کار کافیست مانند نمونه کد زیر در وبسایت خود داشته باشید:

<a href='tel:123456789' title='Free Call 123456789' class='tel'>Free Call 123 456 789</a>

البته شماره تلفن مورد نظرتان را جایگزین نمونه ی بالا کنید 😉

وقتی کاربر روی لینک بالا کلیک می کند، دستگاه موبایلش شروع به برقراری تماس می کند. این مقاله حجم کمی داشت ولی یک معضل بزرگ از برنامه نویسی وب را حل می کند.

Author: Summit

پژوهشگر, نویسنده و علاقه مند به تکنولوژی های مختلف وب هستم, ایده های زیادی در ذهن دارم که امیدوارم بتوانم به نوبت آنها را عملی کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *