Kaptain Kitty
انتشار :۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازدید :408 بار

برقراری تماس تلفنی از مرورگر

برقراری تماس تلفنی از مرورگر

مقاله ها و مطالب زیادی در مورد امکانات جدید وب نوشتیم و هر دفعه هم به خاطر آمدن این امکانات  و قابلیت ها به وب خوشحال شدیم. جدیدا مطمئن شدم که مرز میان اپلیکیشن های native و وب اپلیکیشن ها درحال کمرنگ شدن است.

از زمانی که فلسفه ی اپلیکیشن های Hybrid (ترکیبی) گسترش پیدا کرد و اولین نمونه ی اپلیکیشن هایبریدی ام را ساختم به این نتیجه رسیدم که در آینده برنامه نویس وب و یا برنامه نویس اندروید و یا … نداریم و همه ی ما ها متخصصان برنامه نویسی ای می شویم که هم می توانیم اپلیکیشن برای وب بسازیم و هم اپلیکیشن های native برای سیستم عامل ها.

اخیرا به یک امکان جدید در وب برخوردم که بسیار کاربردی است. شما می توانید از طریق دستور Html، یک شماره ی خاص را شماره گیری و تماس تلفنی دستگاه را فعال کنید.

در واقع اگر کاربردی وبسایت شما را روی موبایل باز کرد و روی شماره تلفن شما در سایت کلیک کرد، موبایل شما تماس را برقرار می کند. ممکن است سوال کنید که اگر وبسایت را روی لپتاپش باز کرد و روی شماره تلفن کلیک کرد چه اتفاقی می افتد؟

دستگاه هایی مانند کامپیوترهای شخصی یا لپ تاپ ها که قابلیت برقراری تماس ندارند، اگر اپلیکیشنی برای تماس روی خود نصب داشته باشند آن نرم افزار باز می شود.

در هر صورت این امکان، قابلیت بسیار خوبی است برای کسانی که وبسایتشان روی موبایل باز می شود. برای این کار کافیست مانند نمونه کد زیر در وبسایت خود داشته باشید:

<a href='tel:123456789' title='Free Call 123456789' class='tel'>Free Call 123 456 789</a>

البته شماره تلفن مورد نظرتان را جایگزین نمونه ی بالا کنید 😉

وقتی کاربر روی لینک بالا کلیک می کند، دستگاه موبایلش شروع به برقراری تماس می کند. این مقاله حجم کمی داشت ولی یک معضل بزرگ از برنامه نویسی وب را حل می کند.

برقراری تماس تلفنی در chrome تماس تلفنی از طریق مرورگر کروم تماس تلفنی در وب زنگ تلفن در html قابلیت زنگ زدن در وب سایت
مطالب مرتبط

یکی از معضلات برنامه نویسی وب برای موبایل این است که سرعت اجرای وب اپلیکیشن ها روی مرورگر ها کم و نسبتا آزاردهنده است. البته راه های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از ابزار Google AMP می باشد. این پروژه به طور رسمی در ۷ اکتبر سال […]

هوآوی در بیستم می ۲۰۱۵، راه اندازی معماری شبکه چابک ۳٫۰ خود را در کنگره هوآوی نتورک با عنوان “از چابکی تا تخیل” که در پکن برگزار شده بود، اعلام کرد. به عنوان یکی از نکات برجسته آخرین معماری شبکه چابک، هوآوی به معرفی روش IoT چابک خود نیز پرداخت. این روش موسسات بازرگانی را […]

این روزها گوگل پروژه ی Brillo خود را در پیش نمایشی برای برنامه نویسان قرار داده است و آن را با برند جدیدی معرفی می­کند. یعنی “اینترنت اشیاء بر پایه اندروید”. نام جدید این پروژه بر مبنای اندرویدی آن تاکید دارد- نام پروژه “اشیاء اندرویدی” است. پروژه­ ی “اشیاء اندرویدی” به همراه “تلویزیون اندرویدی”، “اتومبیل […]

سال ۲۰۱۶ بر طبق دیدگاه شما سالی به یاد ماندنی، عجیب و تا حدی سرشار از پیروزی و یا وحشت آور بوده باشد. تمرکز به تنهایی بر روی جاوا اسکریپت در مقایسه با سایر رویداد های سال ۲۰۱۶ ممکن است نامعقول و کم اهمیت به نظر برسد اما جاوا اسکریپت بخش عظیمی از زندگی کاری […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه