کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
مزایا و معایب فریم ورک CodeIgniter
دسته بندی ها :فریم ورک php
۱۷ مهر ۱۳۹۳
906 بازدید

CodeIgniter

این فریم ورک برای برخی از برنامه نویسان اولین فریم ورکی بوده است که مورد استفاده قرار داده اند و آنها را با برنامه نویسی OO آشنا کرده است. این فریم ورک بسیار محبوب بوده و قدمت آن تقریبا با فریم ورک CakePHP برابرا است.

مزیت ها

نصب، راه اندازی و استفاده ی فوق العاده آسان. این ویژگی باعث می شود که حتی برنامه نویسانی که به تازگی کار با PHP را شروع کرده اند نیز بتوانند از این فریم ورک استفاده کنند.

– مستندات فوق العاده به همراه مثال های فراوان در بسیاری از فروم ها برای نشان دادن کارایی و نحوه ی استفاده از این فریم ورک

– سرعت فوق العاده زیاد

– اجتماع بسیار گسترده. مانند فریم ورک Cake، از آنجایی که فریم ورک CodeIgniter نیز مدت زمان زیادی از انتشارش می گذرد، لذا تقریبا همیشه می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق گوگل کردن، فروم های CodeIgniter، یا کانال های IRC آنها به دست آورید. به عبارت دیگر کدهای فراوانی از سوی کاربران در اینترنت قرار داده شده است (مانند کتابخانه های Paypal و غیره) که می تواند به شما کمک کند که نیاز خود را رفع کنید.

– Spark ها، انجمنی هایی هستند که پکیج های CodeIgniter در آنها قرار می گیرد و با کاربران آن به اشتراک گذاشته می شود.

معایب:

– عدم وجود تفکیک ماژولی به صورت پیش فرض. برای برخی از برنامه نویسان این خود یک مساله ی مهم است زیرا آنها ترجیح می دهند تا جایی که امکان دارد کد هایشان از یکدیگر مجزا باشد. اکتنشن های ماژولی برای این کار وجود دارد اما رضایت صد در صد را تامین نمی کنند.

– گاها شما مجبورید که بسیاری از فایل های هسته را توسعه دهید تا فریم ورک آن طوری که شما می خواهید کار کند. هر چه بیشتر به تغییر هسته بپردازید، در آینده باید زحمت بیشتری برای نگهداری متحمل شوید.

– از انجایی که نسخه ی ۲٫x فریم ورک CodeIgniter با نقص هایی مواجه بود، در نسخه های بعدی به رفع این نواقص پرداخته شد اما هنوز هم برخی موارد مانند $this>library و helper های عملکرد های پروسه ای و توسعه ی یک کلاس با قرار داد پیشوند MY_ قبل از اسم آن، به خوبی عمل نمی کند. شاید این نواقص در نسخه های ۳٫x رفع شود.

نتیجه گیری: CodeIgniter یک فریم ورک فوق العاده برای کد نویسی PHP و OO می باشد که می توان با استفاده از آن وب سایت های کوچک را سریعا و بدون مشکل ایجاد کرد.
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *