Kaptain Kitty
انتشار :۳۱ مرداد ۱۳۹۳
بازدید :1184 بار

فریم ورک codeigniter یکی از محبوب ترین فریم ورک های تحت وب امروزی است. اگر قادرید که با PHP کد نویسی حرفه ای و خوبی انجام دهید مطمئن باشید که فریم ورک کد codeigniter کار را برای شما بسیار حرفه ای تر و سریع تر انجام می دهد. با استفاده از codeigniter در زمان صرفه جویی می شودو برنامه ای که تولید می شود قابلیت حمل و نگه داری بالایی دارد و به راحتی توسعه می یابد.

 

فریم ورک codeigniter

فریم ورک codeigniter

از دیگر ویژگی های فریم ورک codeigniter می توان به سبک بودن، رایگان بودن، انجمن های متعدد، وجود پلاگین های فراوان و نصب آسان اشاره کرد. با استفاده از فریم ورک کد ایگنایتر شما می توانید با مقدار کد کمتری قسمت های مورد نیاز برنامه ی خود را بنویسید. البته این گونه استنباط نشود که این فریم ورک، ابزاری است برای تنبل ها! خیر. بلکه کدها و ساختارهای آماده به شما کمک می کند تا توسعه ی اپلیکیشن خود را سریع تر و حرفه ای تر انجام دهید و اشتباهات شما کمتر شود.

نکته ای که در مورد codeigniter باید بدانید این است که این فریم ورک مانند سایر فریم ورک های حرفه ای PHP موتور تولید صفحه را ندارد. بعضی از فریم ورک های PHP مثل فریم ورک YII این قابلیت را دارند که قسمت های مختلف برنامه را به صورت اتوماتیک تولید کنند.

شعاری که تیم توسعه ی فریم ورک کدایگنایتر دارد در زیر آمده است :

 maximum performance, capability, and flexibility in the smallest, lightest possible packageOur goal for CodeIgniter is

از نقطه نظر فنی می توان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Dynamic Instantiation : در این فریم ورک کامپوننت ها و توابع تنها زمانی که درخواست می شوند بارگذاری می شوند. این نقطه ی قوت بزرگی است چرا که در خیلی از فریم ورک های PHP تمام هسته به صورت Global لود می شود.
  • Loose Coupling: این عبارت به این معناست که چه تعداد از کامپوننت ها برای بارگذاری و اجرا به یکدیگر وابسته هستند؟! این نکته ای مهمی است که برای تولید فریم ورک ها باید در نظر گرفته شود. در فریم ورک حرفه ای مثل فریم ورک کدایگنایتر نباید برای بارگذاری و اجرای یک تابع مجبور شوید توابع دیگری را فراخوانی کنید. که خوشبختانه در این فریم ورک این امر رعایت شده است.
  • Component Singularity:  این عبارت به این معناست که هدف و کارایی یک تابع خاص تا چه حد می تواند در حل مسائل مختلف کمک کند. یعنی شما بتوانید با بارگذاری و استفاده از یک تابع انواع مختلفی از کارها را انجام دهید.
  • و …

بحث درمورد فریم ورک کدایگنایتر بسیار گسترده است. امکانات فوق العاده ای دارد که خودتان باید آنها را کشف کنید.

فریم ورک codeigniter فریم ورک کدایگنایتر فریمورک کدایگنایتر
مطالب مرتبط

مدت های زیادی است که برنامه نویسان در حال توسعه و برنامه نویسی با هر دو فریم ورک codeigniter و kohana هستند تا بتوانند یکی ازاین دو گزینه را برای برنامه نویسی انتخاب کنند. من از سال ۲۰۰۶ از فریم ورک ها برای توسعه ی برنامه هایم استفاده می کنم، از زمانی که فریم ورک […]

فریم ور ک کدایگنایتر چیست ؟ فریم ورک کدایگنایتر یک فریم ورک رایگان، open source، آسان، بر پایه ی شی گرایی و با منابع آموزشی بسیار زیاد و برپایه ی زبان php است. از جمله فواید استفاده از فریم ورک کدایگنایتر (codeigniter) این است که برای کارهای تکراری در وب کتابخانه ها و پلاگین های […]

فریم ورک کدایگنایتر (codeigniter) یک فریم ورک open source جهت ایجاد سریع وب اپلیکیشن های قدرتمند می باشد. فریم ورک کدایگنایتر به زبان php نوشته شده است. اولین ارائه ی رسمی این فریم ورک در تاریخ ۲۸ فوریه ی ۲۰۰۶ می باشد و آخرین نسخه ی stable آن در تاریخ ۵ ژوئن بود. کدایگنایتر معماری […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه