unit test
از دست ندهید
1

 

unit test
محل unit test در بین انواع تست ها

 

Unit testing یکی از فرآیند های تولید نرم افزار است که در آن کوچکترین قسمت های قابل تست یک اپلیکیشن که unit نامیده می شود به صورت مستقل و جداگانه برای عملکرد بهتر مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار می گیرد.

Unit testing اغلب به صورت خودکار انجام می شود اما می توان آن را به صورت دستی یا manual نیز انجام داد. این حالت از testing، یک کامپوننت از

Extreme Programming) XP) می باشد. XP یک متد برنامه نویسی نرم افزار است که رویکردی دقیق و موشکافانه را برای ساخت یک محصول از طریق تست ها و بازنگری های پیوسته اتخاذ می کند.

Unit testing تنها آن قسمت هایی را شامل می شود که برای تست عملکرد یک واحد (unit)، لازم و اساسی می باشند. این باعث می شود که برنامه نویسان بدون نگرانی از اینکه تغییرات در کد منبع چه تاثیراتی بر عملکرد سایر واحد ها یا کل برنامه خواهد داشت، برای اصلاح کد منبع اقدام نمایند.

وقتی که مشخص شد تمام واحد های موجود در یک برنامه به کارامد ترین و بدون خطا ترین حالت ممکن کار می کنند، کامپوننت های بزرگ تر برنامه می توانند از طریق integration testing مورد بررسی قرار گیرند.

Unit testing می تواند فرآیندی وقت گیر و طاقت فرسا باشد و نیاز به صبر و شکیبایی تیم توسعه دارد. مستندات باید به صورت دقیق تهیه و نگهداری شوند. Unit testing باید با این علم انجام شود که وقتی برنامه در محیط واقعی اجرا می شود ممکن است تست هر واحد برای هر سناریوی ورودی امکان پذیر نباشد.

 

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

freelancer
از دست ندهید
چطور به عنوان یک ادمین مراقب امنیت وب سایت خود باشیم

مدیران وب‌سایت‌ها، مخصوصا آنهایی که در کسب و کارهای کوچک یا سازمان‌هایی بدون نیروی تخصیص یافته به این بخش و متخصصان حوزه‌ آی تی اغلب از اصول اولیه مبحث امنیت چشم‌پوشی می‌کنند. این امر می‌تواند در عصر مدرن نه تنها از حیث حملات مستقیم هکری بلکه از نظر حملات اسکریپتی که در مقابل مجموعه‌ای از اهداف بی انتها و تصادفی رخ می‌دهد هم خطرناک باشد. اصلا مهم نیست که وب‌سایت شما تا چه حد کوچک و نسبتا بی اهمیت است، در هر صورت می‌تواند هدف حملات هکری باشد و چه شما فردی باشید که سایت را نوشته و یا فردی که آن را مدیریت می‌کند، احتمالا با این چند نکته اولیه در حوزه‌ی امنیت وب آشنا نباشید. در این مقاله به این نکات می‌پردازیم.

استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت
از دست ندهید
آیا مرورگر اج از مرورگرهای فایرفاکس و کروم امن تر است؟

مایکروسافت سخت در تلاش است برای مرورگر اج جایی در میان سایر رقبای خود پیدا کند. تبلیغاتی که در ویندوز ۱۰ نمایش داده می شوند، ادعا می کنند که مرورگر اج از مرورگرهای کروم و فایرفاکس امن تر است.

سی پنل cpanel
آیا می دانستید که
۶ نکته مهم برای مدیریت وب سایت در cPanel

سی‌پنل یک صفحهٔ کنترل میزبانی وب، مبتنی بر لینوکس است که بوسیلهٔ ایجاد رابط کاربری و ابزار خودکار طراحی شده است تا کار کردن با فضای میزبانی وب را راحت‌تر کند. سی‌پنل در سه نوع برای استفادهٔ گردانندگان سرور، فضاهای ریسیلر و کاربر دارنده وب سایت طراحی شده است تا مصرف کنندگان و گردانندگان سرورها بتوانند به شکل‌های گوناگون روی فضای خود کنترل داشته باشند.

ابزارهایی که به صورت پیش‌فرض بر روی سی‌پنل نصب هستند، شامل وب‌سرور آپاچی، پی‌اچ‌پی، مای‌اس‌کیوال، پرل، پایتون و بایند (دی‌ان‌اس) می‌شود، همجنین ایمیل‌هایی که به صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌شوند شامل پاپ۳، اس‌ام‌تی‌پی، آی‌ام‌ای‌پی (قرارداد پیام‌گزینی) هستند. سی‌پنل بطور معمول به روی درگاه ۲۰۸۲ و به صورت اس‌اس‌ال بر روی ۲۰۸۳ قابل دسترسی است.