Kaptain Kitty
انتشار :۲۴ دی ۱۳۹۳
بازدید :485 بار

 موتور blade در فریم ورک لاراول

موتور تمپلیت سازی Blade در فریم ورک Laravel یک سینتکس تمیز و ساده را برای view ها ارائه می دهد. برای مثال، با php معمولی برای پیمایش در لیستی از افراد و انعکاس نام آنها در یک list item دیگر، باید این کد را بنویسیم:

[codesyntax lang=”php”]

<ul>
  <?php foreach($people as $p) : ?>
    <li><?php echo $p; ?></li>
  <?php endforeach; ?>
</ul>

[/codesyntax]

این سینتکس را می توان برای اکثر ساختار های کنترلی php استفاده کرد.

این خیلی بد نیست اما باز هم می توان بهتر عمل کرد. هر view در فریم ورک Laravel که حاوی فایل اکستنشن .blade.php باشد تجزیه خواهد شد. در نتیجه تکه کد قبلی را می توان با این کد جایگزین کرد:

[codesyntax lang=”php”]

<ul>
  @foreach($people as $p)
    <li>{{ $p }}</li>
  @endforeach
</ul>

[/codesyntax]

همانطور که می بینید متغیر هایی که باید منعکس شوند در داخل {{ }} بسته بندی شده اند. این مشابه با آنچیزی است که شما در موتور تمپلیت سازی Java Script می بینید، مانند Handlebar.

می توان از Blade برای آرایش هایی خاص و صفحات اصلی استفاده کرد. می خواهیم یک view اصلی را برای نمایش این کارایی ایجاد کنیم:

[codesyntax lang=”php”]

// views/layout.blade.php
<!doctype html>
<html>
<head>
  <title></title>
</head>
<body>
  <div class="container">
    @yield('container')
  </div>
</body>
</html>

[/codesyntax]

خط @yield  نقش کلیدی دارد. این خط مشخص می کند که هر view فرزند که دارای بخش id از  container باشد باید در آنجا لانه بندی شود.

حال می خواهیم یک view جدید ایجاد کنیم:

[codesyntax lang=”php”]

// views/home/hello.blade.php
@layout('layout')
 
@section('container')
  <h1>Hello, {{ $user->name }}!</h1>
@endsection

[/codesyntax]

به همین سادگی صفحات اصلی در PHP ایجاد می شوند.

مطالب مرتبط

به این موضوع تا به حال توجه کرده‌اید که چرا کامپوننت‌‌ها یا بسته‌های نصبی برخی از توسعه‌دهندگان PHP مفید می‌باشد؟ خب مشخصه که با این پکیج‌ها و بسته‌های نصبی نگهداری از سرویس‌ها و نحو‌ه‌ی کدنویسی ما بسیار ساده خواهد شد. چون شما به جای نوشتن توابع بدیهی فقط کافی‌ست از آنها استفاده کرده و نرم‌افزار خود را توسعه دهید. البته لازم به ذکر است که هر بسته نصبی یا کامپوننتی معتبر نیست. این پیشنهاد را از بنده داشته باشید که استفاده از کامپوننت‌ها تنها و تنها به حمایت‌کننده یا به اصطلاح Supporter آن کامپوننت و یا پکیج بستگی دارد.

سلام  توی این پست میخوام  لیستی از بهترین فروشگاه ساز های رایگان رو بهتون معرفی کنم . همونطور که میدونید فروشگاه ساز ها برنامه هایی هستند که با اونها می تونید یک فروشگاه بسازید. در این بین خیلی از فروشگاه ساز ها رایگان نیستند و شما باید برای استفاده از اون ها هزینه ای رو پرداخت کنید که شاید به عنوان یه مشتری یا کارفرما یا هرچی شما با این موضوع مشکلی نداشته باشید اما به عنوان یه توسعه دهنده ی خیلی نمی تونید با این موضوع کنار بیاید.

در این قسمت بیشتر می خواهیم زبان برنامه نویسی PHP را بررسی کنیم و ببینیم که غیر از تعربف و تمجید های تکراری که در تمام وبسایت ها شاهد آن هستیم، چه نقاط ضعفی هم دارد. مقایسه ی PHP + Apache Stack و پلت فرم Node.js مقایسه ی این دو مانند مقایسه ی سیب و پرتقال است. […]

در چهار قسمت قبلی نکات و موارد بسیاری را در رابطه با فریم ورک محبوب و قدرتمند لاراول (Laravel) برای php کار ها عنوان کردیم. این قسمت پنجمین و آخرین قسمت از بررسی فریم ورک laravel است . امیدواریم با مطالعه ی این مقالات و کسب دانش پایه و آگاهی از نکات ضعف و قوت فریم […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه