کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
میانگین سنی کارمندان شرکت‌های برتر تکنولوژی جهان در یک نگاه
دسته بندی ها :از دست ندهید
۳ مهر ۱۳۹۷
162 بازدید

جوان‌گرایی خصیصه‌ای است که بسیاری سیلیکون‌ولی را با آن می‌شناسند و داستان‌ زندگی و موفقیت جوانان ساکن این منطقه از ایالات متحده که اسامی برخی از آن‌ها در میان ثروتمندترین افراد جهان است، همواره طرفداران بسیاری دارا است که در همین راستا در این پست سعی کرده‌ایم تا با نگاهی آماری، به بررسی و مقایسهٔ میانگین سنی کارمندان در برخی از شرکت‌های برتر تکنولوژی جهان بپردازیم.

اگرچه در سال ۲۰۰۷ مارک زاکربرگ گفت که به عقیدهٔ وی «افراد جوان باهوش‌تر هستند» و عملکرد بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی در سال‌های اخیر نیز نشان می‌دهد که کارمندان مسن‌تر از شانس‌ کمتری برای تمدید قرادادهای سالیانهٔ خود برخورداند و به ‌طور کلی نیروهای جوان‌تر اولویت جذب شرکت‌ها هستند، اما شرکت‌هایی نظیر HP و Amazon نیز هستند که در مقایسهٔ دو ویژگی سن و تجربه، تمایل بیشتری به جذب افراد مسن‌تر و بالتبع باسابقه دارند.

البته جوان‌گرایی تنها محدود به شرکت‌های خصوصی نمی‌شود و بسیاری از برنامه‌های حمایت مالی دولت‌ها از استارتاپ‌ها نیز دارای شرایط سنی برای بنیان‌گذاران می‌باشد. حال سؤال اصلی اینجا است که سیلیکون‌ولی واقعاً چه‌قدر جوان است و آیا این جوان‌گرایی در شرکت‌های تکنولوژی تنها در حد شعار و برخی از سِمت‌های نمایشی آن‌ها است؟

نموداری که در بالا مشاهده می‌شود میانگین سنی کارمندان در برخی از بزرگ‌ترین نام‌های صنعت تکنولوژی در آمریکا را نشان می‌دهد که با توجه به تحقیقات انجام شده، AOL با میانگین سنی ۲۷ سال و HP با کارمندانی که اکثر آن‌ها در آستانهٔ ۴۰ سالگی خود هستند، به ترتیب جوان‌ترین و مسن‌ترین نام‌های شناخته شده در صنعت تکنولوژی به شمار می‌آیند.

به نظر شما به خدمت گرفتن نیروهای جوان چه‌قدر می‌تواند در موفقیت استارتاپ‌ها نقش داشته باشد مضاف بر اینکه آیا شرکت‌های فناوری ایرانی هم متمایل به استخدام نیروهای جوان هستند یا تجربهٔ کارمندان از اهمیت بیشتری برایشان برخوردار است؟
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *