کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
نقش مثبت فریم ورک لاراول (Laravel) در دنیای php
۲۸ دی ۱۳۹۳
909 بازدید

زمانی بود که PHP و برنامه نویسان آن اصلا محبوب نبودند و تقریبا هر روز از معایب php و وحشتناک بودن برنامه نویسی در آن مطالبی منتشر می شد. به نظر می رسید که php محکوم به استفاده در تم های به هم ریخته ی WordPress است!

اما کمی بعد، به صورت کاملا غیر منتظره و سریع همه چیز تغییر کرد. مانند جادوگری که چوبش را تکان می دهد، پروژه های جدید و خلاقانه از ناکجا آباد پیدا شدند. شاید قابل توجه ترین مورد در بین این پروژه ها Composer بود که مدیریت dependency ها را در php به عهده داشت (و بی شباهت به Bundler در Ruby یا NPM در Node نبود). اگرچه در گذشته برنامه نویسان php مجبور بودند PEAR را شکل بدهند (که کمی بدقلق بود) اما حالا با کمک Composer آنها می توانند به راحتی فایل JSON تنظیمات را آپدیت کرده و آن را به dependency مورد نظر خود وارد کنند. همه چیز در کسری از ثانیه انجام پذیر است.

در دنیای شلوغ php، درست زمانی که فریم ورک CodeIgniter شروع به محو شدن بود، فریم ورک Laravel شروع به ظهور کرد تا فریم ورک محبوب جامعه ی php کاران شود. با یک سینتکس ساده و فوق العاده، ایجاد اپلیکیشن با فریم ورک Laravel و php بسیار سرگرم کننده شد. علاوه بر این، با نسخه ی ۴ این فریم ورک که استفاده ی فراوانی از Composer می کند، به نظر میرسد که بالاخره اوضاع برای جامعه ی php کاران بهتر شده است.

فریم ورک composer

فریم ورک composer

می خواهید migration انجام دهید؟ می توانید. می خواهید پیاده سازی قدرتمند Active-Record داشته باشید؟ حتما، با Eloquent می توانید خیلی خوب و سریع این کار را انجام دهید. می خواهید امکانات را تست کنید؟ بسیار ساده است. به مسیریابی نیاز دارید؟ به راحتی در اختیارتان است. به لایه ی تست شده ی HTTP نیاز دارید؟ فریم ورک Laravel می تواند با استفاده از Composer بسیاری از کامپوننت های فوق العاده ی Symfony را به کار برد. هر زمان که در اپلیکیشن خود به چیزی نیاز داشته باشید، فریم ورک Laravel آن را برای شما رفع می کند.

فریم ورک لاراول

فریم ورک لاراول

اگرچه قبلا php نزدیک به زوال بود اما ناگهان با ظهور فریم ورک Laravel و Composer، آینده ای امیدوار کننده تر در انتظار php است.
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *