Kaptain Kitty
انتشار :۲۸ دی ۱۳۹۳
بازدید :859 بار

زمانی بود که PHP و برنامه نویسان آن اصلا محبوب نبودند و تقریبا هر روز از معایب php و وحشتناک بودن برنامه نویسی در آن مطالبی منتشر می شد. به نظر می رسید که php محکوم به استفاده در تم های به هم ریخته ی WordPress است!

اما کمی بعد، به صورت کاملا غیر منتظره و سریع همه چیز تغییر کرد. مانند جادوگری که چوبش را تکان می دهد، پروژه های جدید و خلاقانه از ناکجا آباد پیدا شدند. شاید قابل توجه ترین مورد در بین این پروژه ها Composer بود که مدیریت dependency ها را در php به عهده داشت (و بی شباهت به Bundler در Ruby یا NPM در Node نبود). اگرچه در گذشته برنامه نویسان php مجبور بودند PEAR را شکل بدهند (که کمی بدقلق بود) اما حالا با کمک Composer آنها می توانند به راحتی فایل JSON تنظیمات را آپدیت کرده و آن را به dependency مورد نظر خود وارد کنند. همه چیز در کسری از ثانیه انجام پذیر است.

در دنیای شلوغ php، درست زمانی که فریم ورک CodeIgniter شروع به محو شدن بود، فریم ورک Laravel شروع به ظهور کرد تا فریم ورک محبوب جامعه ی php کاران شود. با یک سینتکس ساده و فوق العاده، ایجاد اپلیکیشن با فریم ورک Laravel و php بسیار سرگرم کننده شد. علاوه بر این، با نسخه ی ۴ این فریم ورک که استفاده ی فراوانی از Composer می کند، به نظر میرسد که بالاخره اوضاع برای جامعه ی php کاران بهتر شده است.

فریم ورک composer

فریم ورک composer

می خواهید migration انجام دهید؟ می توانید. می خواهید پیاده سازی قدرتمند Active-Record داشته باشید؟ حتما، با Eloquent می توانید خیلی خوب و سریع این کار را انجام دهید. می خواهید امکانات را تست کنید؟ بسیار ساده است. به مسیریابی نیاز دارید؟ به راحتی در اختیارتان است. به لایه ی تست شده ی HTTP نیاز دارید؟ فریم ورک Laravel می تواند با استفاده از Composer بسیاری از کامپوننت های فوق العاده ی Symfony را به کار برد. هر زمان که در اپلیکیشن خود به چیزی نیاز داشته باشید، فریم ورک Laravel آن را برای شما رفع می کند.

فریم ورک لاراول

فریم ورک لاراول

اگرچه قبلا php نزدیک به زوال بود اما ناگهان با ظهور فریم ورک Laravel و Composer، آینده ای امیدوار کننده تر در انتظار php است.

آموزش فریم ورک laravel آموزش فریم ورک لاراول فریم ورک laravel فریم ورک لاراول
مطالب مرتبط

در دو قسمت قبلی این مقاله به معرفی و بررسی برخی از پلاگین‌های وردپرس پرداختیم و دانستیم که پلاگین جزو ملزومات هر وب‌سایتی است. در قسمت سوم و آخر این مقاله با چند پلاگین وردپرس دیگر آشنا می‌شویم که استفاده از آنها به حذف پروسه های اضافی در پشت پرده‌ی وب‌سایت، کمک زیادی خواهد کرد.

پلاگین یا افزونه، نرم‌افزار‌های کوچکی هستند که امکانات جانبی و تکمیل کننده را به برنامه اصلی اضافه می‌کنند. در قسمت قبلی به معرفی چهار دسته از پلاگین‌های وردپرس پرداختیم. در این قسمت شما را با چهار دسته‌ی دیگر از پلاگین‌های محبوب وردپرس آشنا می‌کنیم.

امروزه در سراسر دنیا کاربران از هر قشری بدون نیاز به دانش کدنویسی، می‌توانند با استفاده از هزاران پلاگین‌ وردپرس وب‌سایت خود را با طرح و امکانات دلخواه طراحی کنند. قصد داریم در سه قسمت بهترین پلاگین‌های موجود برای هر منظوری در WordPress را به شما معرفی کنیم.

ایجاد و حفظ ارتباط همیشه یکی از دغدغه‌های بشر بوده است. امروزه دنیا به گونه‌ای شده است که وقتی شما در محل کارتان حاضرید، عده‌ی دیگری از همکارانتان در منزل مشغول کار هستند. ما ابزار‌های مختلفی را برای حفظ ارتباط میان اعضای تیم امتحان کردیم که اولین ابزار AOL Instant Messenger بود. بعد از آن […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه