Kaptain Kitty
انتشار :۲۸ دی ۱۳۹۳
بازدید :935 بار

کوئری های Eloquent

فریم ورک Laravel یکی از قدرتمند ترین پیاده سازی های Active-Record را در دنیای php ارائه می دهد. فرض می گیریم که شما یک جدول orders  و یک  Eloguent model از نوع Order دارید:

[codesyntax lang=”php”]

class Order extends Eloquent {}

[/codesyntax]

می توانیم به راحتی هر تعداد دیتابیس کوئری را با استفاده از دستورات ساده و کارامد انجام دهیم. هیچ نیازی به استفاده از SQL شلوغ و درهم نیست. می توانیم همه ی order ها را به دست آوریم:

[codesyntax lang=”php”]

$orders = Order::all();

[/codesyntax]

انجام شد. یا شاید بخواهیم آن order ها را به ترتیب قبل بازگردانیم و به ترتیب تاریخ قرار دهیم. این کار هم آسان است:

[codesyntax lang=”php”]

$orders = Order::orderBy('release_date', 'desc')->get();

[/codesyntax]

حال اگر بخواهیم به جای واکشی یک رکورد، یک order جدید را در دیتابیس ذخیره کنیم باید چگونه این کار را انجام دهیم. می توان از طریق کد زیر به سادگی این کار را انجام دهیم:

[codesyntax lang=”php”]

$order = new Order;
$order->title = 'Xbox One';
$order->save();

[/codesyntax]

همین! با فریم ورک Laravel می توان task هایی که انجام آنها بسیار طاقت فرسا بود را به راحتی انجام داد.

مسیریابی انعطاف پذیر

فریم ورک Laravel در اینکه می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، منحصر به فرد نیز است. آیا یک سیستم مسیریابی (routing) ساده و مشابه با Sinatra را ترجیح می دهید؟ فریم ورک Laravel می تواند آن را خیلی ساده ارائه دهد:

[codesyntax lang=”php”]

Route::get('orders', function()
{
  return View::make('orders.index')
    ->with('orders', Order::all());
});

[/codesyntax]

این کد می تواند برای پروژه های کوچک و API ها مورد استفاده قرار گیرد اما احتمال اینکه برای اکثر پروژه های خود نیاز به کنترلر داشته باشید بالا است. این مورد هم مشکلی ایجاد نمی کند. فریم ورک Laravel می تواند این کار را نیز برای شما انجام دهد:

[codesyntax lang=”php”]

Route::get('orders', 'OrdersController@index');

[/codesyntax]

توجه کردید که فریم ورک Laravel چگونه همراه با نیاز های شما گسترش می یابد؟! همین سطح از سازگاری باعث می شود که این فریم ورک به محبوبیت امروزی خود دست یابد.

 

قسمت دوم این مقاله را در این لینک بخوانید

آموزش فریم ورک laravel آموزش فریم ورک لاراول فریم ورک laravel فریم ورک لاراول نکات مثبت laravel نکات مثبت لاراول
مطالب مرتبط

به این موضوع تا به حال توجه کرده‌اید که چرا کامپوننت‌‌ها یا بسته‌های نصبی برخی از توسعه‌دهندگان PHP مفید می‌باشد؟ خب مشخصه که با این پکیج‌ها و بسته‌های نصبی نگهداری از سرویس‌ها و نحو‌ه‌ی کدنویسی ما بسیار ساده خواهد شد. چون شما به جای نوشتن توابع بدیهی فقط کافی‌ست از آنها استفاده کرده و نرم‌افزار خود را توسعه دهید. البته لازم به ذکر است که هر بسته نصبی یا کامپوننتی معتبر نیست. این پیشنهاد را از بنده داشته باشید که استفاده از کامپوننت‌ها تنها و تنها به حمایت‌کننده یا به اصطلاح Supporter آن کامپوننت و یا پکیج بستگی دارد.

سلام  توی این پست میخوام  لیستی از بهترین فروشگاه ساز های رایگان رو بهتون معرفی کنم . همونطور که میدونید فروشگاه ساز ها برنامه هایی هستند که با اونها می تونید یک فروشگاه بسازید. در این بین خیلی از فروشگاه ساز ها رایگان نیستند و شما باید برای استفاده از اون ها هزینه ای رو پرداخت کنید که شاید به عنوان یه مشتری یا کارفرما یا هرچی شما با این موضوع مشکلی نداشته باشید اما به عنوان یه توسعه دهنده ی خیلی نمی تونید با این موضوع کنار بیاید.

در این قسمت بیشتر می خواهیم زبان برنامه نویسی PHP را بررسی کنیم و ببینیم که غیر از تعربف و تمجید های تکراری که در تمام وبسایت ها شاهد آن هستیم، چه نقاط ضعفی هم دارد. مقایسه ی PHP + Apache Stack و پلت فرم Node.js مقایسه ی این دو مانند مقایسه ی سیب و پرتقال است. […]

در چهار قسمت قبلی نکات و موارد بسیاری را در رابطه با فریم ورک محبوب و قدرتمند لاراول (Laravel) برای php کار ها عنوان کردیم. این قسمت پنجمین و آخرین قسمت از بررسی فریم ورک laravel است . امیدواریم با مطالعه ی این مقالات و کسب دانش پایه و آگاهی از نکات ضعف و قوت فریم […]

  1. Summit گفت:

   سلام لطف دارید

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه