Kaptain Kitty
دسته ها :اخبار
انتشار :۱۴ دی ۱۳۹۵
بازدید :128 بار

متخصصان می‌گویند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی می‌توان کسانی را که مشکوک به اقدام به خودکشی هستند، در ایستگاه‌های قطار شناسایی کرد. هوش مصنوعی می‌تواند با تحلیل رفتار مسافران، در مواقع خطر سیگنال هشدار بدهد.

برخی از کسانی که در زندگی به بن‌بست‌های روانی می‌رسند، چاره‌ای جز خودکشی نمی‌بینند و کسری از آنها ایستگاه‌های قطار را برای پایان دادن به زندگی خود انتخاب می‌کنند. بسیاری از کشورها با پدیده خودکشی با رفتن زیر قطار در حال حرکت ناآشنا نیستند، اما در کانادا این موضوع تبدیل به معضلی جدی برای سلامت عمومی شده است.

پژوهشگران کانادایی می‌گویند هوش مصنوعی می‌تواند به تشخیص کسانی که احتمالا نقشه خودکشی در سر دارند کمک کند. انجمن پیشگیری از خودکشی در کانادا می‌گوید بحران خودکشی معمولا موقت است و بسیاری از کسانی که در ایستگاه‌های قطار دست به خودکشی می‌زنند لزوما از پیش برای چنین کاری برنامه‌ریزی نکرده‌اند، اما با نظارت بر رفتار مسافران با دوربین‌های مداربسته، شاید بتوان کسانی را که با مرگ یک قدم فاصله دارند شناسایی کرد.

به گزارش مجله مادربرد، گروهی از دانش‌جویان علوم کامپیوتر با بازنگری ویدئوهای ضبط شده از ۶۰ اقدام به خودکشی با رفتن زیر قطار، به این نتیجه رسیده‌اند که می‌‌توان الگوهای رفتاری این افراد را شناسایی کرد و با بهره‌گیری از هوش مصنوعی آژیر خطر را پیش از اقدام به خودکشی به صدا درآورد تا نیروهای حاضر در ایستگاه‌ها برای نجات جان آنها اقدام کنند.

به گفته متخصصان «نظارت انسانی بر صدها نمایشگری که ایستگاه‌ها را با دوربین‌های مداربسته زیر نظر دارند آسان نیست و به همین خاطر راه‌حل ایده‌آل آن است که این کار اتوماتیک با هوش مصنوعی انجام شود.» کامپیوترها می‌توانند با تحلیل رفتار مسافران، سیگنال‌های لازم درباره افراد مشکوک را به ماموران اتاق کنترل یا لوکوموتیوران بدهند تا از وقوع سانحه جلوگیری شود.

پژوهشی که در کانادا انجام شده نخستین گام به سوی توسعه سامانه هوشمند کشف تلاش برای خودکشی است. به گفته پژوهشگران افرادی که فکر خودکشی در سر دارند، معمولا افسرده به نظر می‌رسند، شیئی را روی سکو قرار می‌دهند یا حوالی خط زردرنگ هشدار پرسه می‌زنند. اما این‌ها فقط نشانه‌هایی اولیه برای آغاز کارند.

«دید کامپیوتری» (computer vision) سامانه‌ای است که می‌تواند با استفاده از یادگیری عمیق ماشینی (Deep Learning) درک عمیق و ارتقایابنده‌ای از این رفتارهای پرخطر پیدا کند و به مرور زمان با ضریب خطای کمترشونده‌ای به کمک نیروهای متمرکز بر پیش‌گیری از خودکشی بیاید.

هنوز تا پیاده‌سازی چنین سیستمی راه درازی باقی مانده، اما بسیاری از دانشگاه‌ها و کمپانی‌هایی نظیر گوگل، مشغول توسعه روش‌هایی کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل دقیق رفتارها و فیگورهای بدن انسان‌اند تا بتوانند برای اهداف گوناگون، از جمله پیش‌گیری از خودکشی، از آن بهره بگیرند.

computer vision Deep Learning خودکشی دید کامپیوتری هوش مصنوعی یادگیری ماشین
مطالب مرتبط

سال ۹۶ در حالی آغاز شده که باید نظاره‌گر اتفاقات مهمی در زمینه فناوری اطلاعات باشیم. اگر چه مهمترین اتفاق فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۶ قرار بود الکترونیکی شدن انتخابات باشد، اما بر اساس تصمیم وزارت کشور این مسئله منتفی گردید.

همه لینک هایی که روی آنها کلیک می کنید امن نیستند – از صفحات پر از تبلیغات گرفته تا صفحاتی که می خواهند اعتبارنامه های ورود به سیستم شما را بدزدند. شما باید هر زمان که آنلاین هستید هوشیار باشید. در اینجا چهار سوال به ذهن شما می آید که باید هر موقع ورود به لینک به حالت تعلیق در می آید، از خود بپرسید.

اگر توانایی طراحی یک برای اینکه ربات های مورد نظر خود را ارائه دهید کافیست روی BotSupport کلیک کنید. این صفحه ای از وب سایت رسمی تلگرام است که از طریق آن می توانید درخواست خود را ارائه دهید. کافیست برای این مورد، آی دی یا همان یوزر نیم، بات ساخته شده تان را بفرستید و در عنوان هم از عبارت #BotPrize استفاده کنید.

شرکت Automattic که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد و پلتفرم مدیریت محتوای محبوب وردپرس (WordPress) را در اختیار جهانیان قرار داد، در اقدامی جالب تصمیم گرفته دفتر کار اصلی خود در سان فرانسیسکو را به فروش برساند. کارکنان این مجموعه پس از فروش دفتر کار، می توانند به صورت تمام وقت از منزل، کافی شاپ یا هر مکانی که دوست داشته باشند، مشغول به کار شوند.

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه