Kaptain Kitty
انتشار :۱۴ فروردین ۱۳۹۵
بازدید :3026 بار

فریم ورک قدرتمند و حرفه ای Ext JS

فریم ورک قدرتمند و حرفه ای Ext JS

 

خرید کتاب سوپر فریم ورک قدرتمند برنامه نویسی وب Ext JS

 

خرسندیم که به استحضار دوستان و علاقه مندان برنامه نویسی برسانیم که

با درخواست های شما عزیزان و پس از مدت ها، بر آن شدیم تا اولین کتاب کامل آموزش سوپر فریم ورک Ext JS را تحت عنوان “ساخت وب اپلیکیشن های حرفه ای با فریم ورک Ext JS” نوشته و در اختیارتان قرار دهیم.

 

مایلیم قبل از خرید کتاب توسط شما عزیزان، خلاصه ای از محتوای این کتاب را برایتان ترسیم کنیم تا با دید بازتری اقدام به خرید این کتاب ارزشمند نمایید:

این کتاب در بخش های زیر تهیه شده است:

 1. اصول پایه ای وب اپلیکیشن
 2. اصول شی گرایی ,کلاس ها و چارچوب یک برنامه در ExtJS
 3. کاربا DOM , مدیریت رویدادها و درخواست های Ajax
 4. ساختار طرح ولایه بندی در برنامه
 5. کامپوننت های اصلی UI درExtJS شامل Trees,Panels,Data Views
 6. کار با فرم ها
 7. استفاده وتنظیم فیلدهای فرم
 8. کار با Data package و کامپوننتهای کار با داده
 9. نمایش و ویرایش داده های ساختار یافته آرایه ها , json , …
 10. کار با Toolbar ,Menu و Buttons
 11. کار با نمودار ها و ابزارهای طراحی و انیمیشن
 12. اعمال Theme و Style به اپلیکیشن
 13. ExtJS پیشرفته برای برنامه های حرفه ای
 14. استفاده از ابزار خط فرمان
 15. ساخت برنامه های native با استفاده از desktop packager به همراه seo در برنامه ی single web application
  نمایش یکسان در تمام مرورگرها

  نمایش یکسان در تمام مرورگرها

 

نمونه هایی از تفاوت این کتاب با کتاب های دیگر را بیان کنید ؟

میدانید که اپلیکیشن های ساخته شده توسط Ext JS بصورت Single page یاتک صفحه ای ساخته می شوند, بنابراین درخواست ها از طریق شی XML Http Request مدیریت می شوند, نکته اینجاست: موتور جستجو و یا همان علم seo, موتور جستجو نمیتواند درخواست های Ajax را اجرا کند, پس چگونه محتوای وبسایت را می تواند متوجه شود ؟؟ما در فصل ۱۴ این کتاب به طور مفصل راه حل این قضیه را با توجه به پروتکل های جدید موتورهای جستجو ارائه داده ایم

 

آیا این یک کتاب منحصر به فرد می باشد؟

به جرئت می توان گفت تا به حال کتابی در این سطح برای فریم ورک Ext JS حتی در سطح دنیا ارائه نشده است, نویسندگان این کتاب در حین نوشتن و تالیف, مراجع و رفرنس های بیشماری در زمینه فریم ورک Ext JS را مورد بررسی قرار دادند که بسیاری از انها هم کتاب های با ارزشی بودند و حتی از بخشهایی از انها در این کتاب استفاده شد اما هیچ یک به همراهی کاربر تا انتهای پروژه نپرداخته بودند, باعث مسرت است که ما علاوه بر توضیح وبررسی مثالهای مختلف و کاربردی, پا را یک قدم فراتر نهاده و نیازهای ثانویه ی یک پروژه را هم به چالش کشیده ایم و راه حل هایی هم ارائه داده ایم.

 

منظور از جامع بودن این کتاب چیست ؟

همانطور که میدانید فریم ورک Ext JS بسیار گسترده می باشد و ارائه ی تمام نکات آن حتی در این کتاب ۷۰۰ صفحه ای هم کار مشکلی است, اما سعی بر این شده که تمام عناوین مهم و کاربردی برای ایجاد یک پروژه ی قوی و تبدیل شدن به یک متخصص Ext JS ارائه شود. با توجه به اینکه نویسندگان خود تجربه ی چندین ساله در این تکنولوژی دارند و همچنین شانس حضور در پروژه های بین المللی را داشته اند کاملا به این واقف بودند که بعد از اتمام یک پروژه برای اجرا نیازهای دیگری خودنمایی می کنند منجمله بحث افزایش کارایی و یا performance که بسیار مهم است و یا مبحث SEO که جاده ی پولسازی وبسایت هاست.ما در فصول انتهایی این کتاب مطالبی در این گونه مباحث ارائه کرده ایم و به طور کل سعی بر این بوده است که خواننده و کاربر تا انتهای پروژه تنها نباشد و همراهی همچون این کتاب داشته باشد.

 

روند یادگیری در این کتاب به چه صورت است ؟

با توجه به تحقیقات صورت گرفته و همچنین خصوصیات فریم ورک Ext JS روند یادگیری این کتاب با مسائل ابتدایی شروع شده و با عناوین پیشرفته تری خاتمه می یابد, بنابراین قویا پیشنهاد می شود کسانی که قصد دارند از ابتدا فریم ورک Ext JS را فرا بگیرند براساس فصول تدوین شده ی همین کتاب پیش بروند چرا که هر فصل مقدمه ی فصل بعدی خود می باشد.
با نوشتن کمترین دستورات در CMD اپلیکیشن خود را بسازید

با نوشتن کمترین دستورات در CMD اپلیکیشن خود را بسازید

 

آیا نویسندگان تمام مطالب کتاب را خودشان نوشته اند؟

درنوشتن این کتاب منابع و کتاب های متعددی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفتند تا اطمینان حاصل گردد که به طرح تمام مسائل پرداخته ایم, مثالهای زیادی در کتاب ها, مقالات , انجمن ها و … دیدیم که بعضی از آنها جالب بودند و از آنها در قسمت های مربوط استفاده نمودیم, به این پی بردیم که تقسیم بندی استانداردی برای یادگیری Ext JS وجود دارد که اکثرا از آن استفاده می کنند پس از آن تقسیم بندی ما هم بهره بردیم, در پروژه های اجرا شده توسط خودمان فهمیدیم خصوصیات single page applicationهای ایجاد شده چیست بنابراین انها را به این کتاب اضافه کردیم.

 

خرید کتاب سوپر فریم ورک قدرتمند برنامه نویسی وب Ext JS

 

چرا نویسندگان تصمیم به نوشتن کتاب فریم ورک Ext JS گرفته اند؟

همانطور که شما هم می دانید دنیای “وب سایت ها” با سرعت زیادی به سمت “اپلیکیشنهای تحت وب” پیش می رود ومیدانید که محیط جامعی برای این کار در وب وجود نداشت تا اینکه شرکت قدرتمند و رویایی sencha فریم ورک قدرتمند Ext JS را ارائه کرد, به نظر ما که چندین سال است از Ext JS استفاده می کنیم این محیط واقعا مانند ویژوال استودیوی دنیای وب است.به طور قطع می توان گفت که فریم ورک Ext JS تمام امکانات و ابزارهای لازم برای ایجاد یک اپلیکیشن حرفه ای تحت وب را دارد.

با توجه به اینکه این فریم ورک در ایران کمی ناشناخته مانده است لذا تصمیم بر این گرفته شد تا به شناخت ابعاد فوق العاده ی این سوپرمن دنیای وب بپردازیم.

 

منظور از “نماد فیل” در پشت جلد این کتاب چیست ؟

این فیل کنجکاو که هر بار در هر موضوعی استایل خاصی دارد نماد وب اپلیکیشن در وب است !!

همانطور که می دانید و حس کرده اید ایجاد یک وبسایت حرفه ای و یا همان وب اپلیکیشن به طوری که تمام مسائل در آن به درستی رعایت شده باشد کار بسیار پیچیده و عذاب آوری است, به طوری که دست کمی از این ندارد که شما بخواهید چیزی شبیه به یک فیل عظیم الجثه را بسازید و کاری کنید که روی دو پایش بایستد و شروع به پرواز کند. در اولین کتاب از مجموعه کتاب های گروه summit این فیل با بال هایی از جنس sencha پرواز خود را شروع کرده است, این حسی است که به ما در حین کار با Ext JS دست می دهد. چرا که با این فریم ورک ایجاد مدرن ترین اپلیکیشن ها ی تحت وب به سادگی امکان پذیر است. حتما این ویدئو را مشاهده کنید.

منظور از “نماد فیل” در پشت جلد این کتاب چیست ؟

این فیل کنجکاو که هر بار در هر موضوعی استایل خاصی دارد نماد وب اپلیکیشن در وب است !!همانطور که می دانید و حس کرده اید ایجاد یک وبسایت حرفه ای و یا همان وب اپلیکیشن به طوری که تمام مسائل در آن به درستی رعایت شده باشد کار بسیار پیچیده و عذاب آوری است, به طوری که دست کمی از این ندارد که شما بخواهید چیزی شبیه به یک فیل عظیم الجثه را بسازید و کاری کنید که روی دو پایش بایستد و شروع به پرواز کند. در اولین کتاب از مجموعه کتاب های گروه summit این فیل با بال هایی از جنس sencha پرواز خود را شروع کرده است, این حسی است که به ما در حین کار با Ext JS دست می دهد. چرا که با این فریم ورک ایجاد مدرن ترین اپلیکیشن ها ی تحت وب به سادگی امکان پذیر است. حتما این ویدئو را مشاهده کنید.

فریم ورک Ext JS چارت ها و نمودارهای بسیار قدرتمندی دارد

فریم ورک Ext JS چارت ها و نمودارهای بسیار قدرتمندی دارد

 

چه کسانی می توانند این کتاب را مطالعه کنند؟

تقریبا همه ی کسانی که به نوعی در وب مشغول کار هستند فارغ از اینکه در سمت سرور چه تکنولوژی ای مورد استفاده قرار می دهند می توانند از این تکنولوژی برای مدیریت اپلیکیشن در سمت کلاینت بهره ی کافی را ببرند. Ext JS سمت کلاینت برنامه ی شما را آنچنان قدرتمند می سازد که تفاوتی با یک برنامه ی سیستم عالی نکند و کاربر حتی باور نمیکند که این امکانات در یک برنامه ی تحت وب و از طریق مرورگر در حال اجرا است.فرقی نمیکند شما ASP کار می کنید یا PHP, به هر حال شما باید کدهای جاوا اسکریپت را هم در سمت کلاینت بنویسید و چه بهتر که این عملیات به  Ext JS سپرده شود و شما تایم و زمانتان را صرف قسمتهای دیگر پروژه بکنید.

 

آیا غیر از مطالعه ی این کتاب نیاز دارم منابع دیگری را مطالعه کنم ؟

بله مسلما,در این کتاب ما سعی کرده ایم تمام عناوین, ابعاد وخصوصیات این فریم ورک را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم اما این فریم ورک انچنان گسترده و توانمند است که برای تخصص در هر قسمت بهتر است مراجع و منابع و کتاب های دیگری را هم مورد مطالعه قرار دهید…

 

هدف شخصی از تالیف این کتاب چه بوده است ؟

آنچه که نویسندگان را بر این داشت تا یک سال از وقت خود را صرف نوشتن و تهیه ی این کتاب بکنند تجربه ی بسیار شیرین آنها در استفاده از این فریم ورک بوده است, بیشتر از ۴ سال در پروژه های کوچک و بزرگ از معماری, کامپوننت های UI و امکانات دیگر Ext JS استفاده کردیم و در فروم ها و انجمن های خارجی و بین المللی میدییدم که روز به روز به تعداد برنامه نویسان و توسعه دهندگان افزوده می شود و این تکنولوژی فوق العاده در ایران کمی بیگانه مانده است, حیف از این موضوع که چرا چنین ابزار قدرتمندی در وب که می تواند هزاران پروژه را سرعت و قدرت ببخشد مرجع و منبعی به زبان فارسی ندارد. لذا تصمیم گرفتیم کتابی جامع, شایسته ی برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب فارسی به رشته ی تحریر درآوریم.

 

اولین کتاب کامل فریم ورک Ext JS در سطح دنیا

گزاف نیست این ادعا بشود که این کتاب کامل ترین کتاب با موضوع فریم ورک Ext JS است. در حین تولید این کتاب، مقالات و کتاب های بسیار دیگری در مورد فریم ورک Ext JS مورد بررسی قرار گرفتتند. در نهایت با توجه به استاندارد مشترک بین آنها ساختار آموزشی مناسبی جهت استفاده در این کتاب انتخاب شد. همچنین با توجه به تجربه ی نویسندگان در پروژه های گوناگون تجاری، این حس به وجود آمد که این کتابها با این ساختار در زمینه ی خود فریم ورک Ext JS کامل هستند، اما پاسخگوی نیازهای متنوع پروژه نیستند. لذا قسمت های مورد نظر لیست و مطالب مورد نظر توسط نویسندگان کتاب نوشته شد. منجمله بخش های منحصر به فرد این کتاب چگونگی SEO در اپلیکیشن های ExtJS، افزایش Performance در برنامه و … می باشد که در کتاب های دیگر بررسی نشده اند.
اولین کتاب آموزش فریم ورک Ext JS در ایران با ارسال رایگان

اولین کتاب آموزش فریم ورک Ext JS در ایران با ارسال رایگان

 

کتابی مفید جهت ورود به بازار کار

می دانید که دوران مدرک گرایی به پایان رسیده است. شرکت های حرفه ای دیگر از کارمندان مدرک دانشگاهی نمی خواهند.بلکه به دنبال هنر و تخصص آنها می باشند. چرا که در نهایت این تخصص است که تبدیل به پول می شود. فریم ورک Ext JS جزو پر کاربردترین و پر استفاده ترین ابزارها در شرکت های حرفه ای می باشد چرا که بوسیله ی فریم ورک Ext JS می توان به طور کامل یک اپلیکیشن تحت وب حرفه ای ساخت. این کتاب با دستورالعمل های فراوان به طور کامل یک برنامه نویس را تبدیل به یک Developer سنچا می کند.

ارسال رایگان به تمام نقاط کشور

تولید یک کتاب امریست فرهنگی و تولید دانش می کند. هر چه کتاب های متنوع بیشتری در دسترس افراد جامعه باشد سطح بازدهی آن جامعه بیشتر می شود و متعاقبا ثروت بیشتری هم تولید می شود. یکی از اهداف نویسندگان این کتاب این بود که خوانندگان به راحتی آن را داشته باشند و بتوانند هر چه سریعتر کار خود را شروع کنند و وارد بازار کار شوند. لذا در جهت راحتی و صرفه جویی در وقت و هزینه های خوانندگان محترم، مفتخریم که اعلام کنیم به صورت رایگان به سرتاسر کشور ارسال می شود.

 

قیمت مناسب ، چاپ قوی

با توجه به تعداد ۷۰۰ صفحه در این کتاب که شامل نمودارها، تصاویر و جدول می باشد و همچنین استفاده از کاغذ درجه ی یک و مرغوب محصول کشور کره ی جنوبی، لذا قیمت ۴۰ هزار تومان برای این کتاب که حاصل کار شبانه روزی چندین نفر از متخصصین در طول شش ماه اخیر می باشد، کاملا مقرون به صرفه است.
همچنین جهت رعایت حال خوانندگان و متقاضیان محترم، این کتاب با پیک رایگان به سراسر کشور ارسال می شود تا بدون کوچکترین واسطه و صرف وقت به سرعت از مطالب کتاب استفاده کنند. در واقع خواننده هزینه ای برای دریافت کتاب پرداخت نمی کند و این هزینه به عهده ی ما می باشد.
کتاب آموزش فریم ورک جاوا اسکریپت Ext JS

کتاب آموزش فریم ورک جاوا اسکریپت Ext JS

جامع تر بودن نسبت به بقیه ی کتابها

همه ما تجربه ی خواندن و استفاده کردن از کتابهای برنامه نویسی مختلفی را داریم. یک خصوصیت مشترک همه ی آنها که از نظر ما کمبود است، عدم پوشش دهی کامل پروژه ایست که با آن ابزار خاص تولید می شود. در واقع خواننده و برنامه نویس بعد از مطالعه ی کتاب با سوالهای گوناگونی روبه رو می شود.به عنوان مثال در این کتاب در فصل اول، تعریف وب اپلیکیشن و خصوصیت های مختلف آن به طور کامل ارائه شده است. یا در فصل آخر درمورد افزایش سرعت اپلیکیشن راه کارهایی ارائه شده است. همچنین می دانید که بصورت عادی موتورهای جستجو قادر به بررسی و ایندکس کردن اپلیکیشن های حرفه ای نیستند. ما در انتهای کتاب به بررسی این مشکل پرداخته و راه حل هایش را هم ارائه داده ایم. به طور کل سعی شده است که هر آنچه مربوط به فریم ورک Ext JS است در این کتاب مورد بحث قرار گیرد.

برای سفارش این کتاب روی دکمه ی زیر کلیک کنید:

 

خرید کتاب سوپر فریم ورک قدرتمند برنامه نویسی وب Ext JS

کتاب آموزش برنامه نویسی سنچا کتاب آموزش برنامه نویسی وب با فریم ورک sencha یا همان Ext js کتاب آموزش نوشتن وبسایت های موبایلی با sencha کتاب فریم ورک Ext JS مرجع کامل آموزش sencha مرجع کامل فریم ورک Ext JS
مطالب مرتبط

با پیشرفت HTML 5 و پدید آمدن چارچوب‌های مختلف JavaScript توسعه‌ی نرم افزار‌های تک صفحه ای تحت وب (Single Page Applications) محبوب شده است.
اخیرا مطالب خوبی در رابطه با AngularJS در وبسایت جاری منتشر شده است. KnockoutJS توسط Microsoft معرفی شد و در قالب پیشفرض پروژه‌های SPA قرار گرفت ، بنابراین احتمالا این سوال برای افرادی مطرح شده است که تفاوت بین KnockoutJS و AngularJS چیست ؟

۱۵ کتابخانه جالب javascript و css در دنیای برنامه نویسی front end

مدیران وب‌سایت‌ها، مخصوصا آنهایی که در کسب و کارهای کوچک یا سازمان‌هایی بدون نیروی تخصیص یافته به این بخش و متخصصان حوزه‌ آی تی اغلب از اصول اولیه مبحث امنیت چشم‌پوشی می‌کنند. این امر می‌تواند در عصر مدرن نه تنها از حیث حملات مستقیم هکری بلکه از نظر حملات اسکریپتی که در مقابل مجموعه‌ای از اهداف بی انتها و تصادفی رخ می‌دهد هم خطرناک باشد. اصلا مهم نیست که وب‌سایت شما تا چه حد کوچک و نسبتا بی اهمیت است، در هر صورت می‌تواند هدف حملات هکری باشد و چه شما فردی باشید که سایت را نوشته و یا فردی که آن را مدیریت می‌کند، احتمالا با این چند نکته اولیه در حوزه‌ی امنیت وب آشنا نباشید. در این مقاله به این نکات می‌پردازیم.

سال ۹۶ در حالی آغاز شده که باید نظاره‌گر اتفاقات مهمی در زمینه فناوری اطلاعات باشیم. اگر چه مهمترین اتفاق فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۶ قرار بود الکترونیکی شدن انتخابات باشد، اما بر اساس تصمیم وزارت کشور این مسئله منتفی گردید.

 1. سید حمید گفت:

  ببخشید من اطلاعاتم در مورد این فرم ورک زیاد نسیت. یکم خوندم
  این فرم ورک شبیه به آنگولار هست؟
  آیا این فرم ورک رایگان هست؟
  مزیت اون به فرم ورک های مشابه چی هست؟ و محبوبیت در سطح جهانی چطور هست؟

  1. Summit گفت:

   سلام
   ببینید فریم ورک Ext JS و انگولار شباهتی به هم ندارند! در یک کلاس کاری نیستند که آنها را بخواهیم مقایسه کنیم. هر چند برخی توانایی های مشابه دارند.
   Ext JS دارای کامپوننت های UI فراوان است که هیچ فریم ورک دیگری آنها را ندارد. اما انگولار دارای منطق و مفاهیم متعدد است.
   من خودم هر دوی اینها را تا حد پیشرفته کار کردم، هر دو بسیار عالی هستند اما قابل مقایسه نیستند.
   لینک زیر را حتما ببینید، نمونه کاربردهای فوق العاده ی Ext JS است:
   http://examples.sencha.com/extjs/
   تمام مثال های این لینک را تماشا کنید، فوق العاده اند.

   1. سید حمید گفت:

    ولی تو سایت خودش مقایسه با آنگولار انجام داده.
    شما که با هردو کار کردین از نظر شخصی خودتون کدوم راحت تر بودین؟
    فریم ورک Ext JS ظاهرا غیررایگان هم هست. درسته؟

    1. Summit گفت:

     بله همونطور که تو صحبت قبلی هم اشاره کردم شباهت هایی به هم دارند و شاید بهتر باشه برای برنامه نویسانی که با این دو آشنایی ندارند این دو محصول رو مانند هم فرض کنیم.
     بذارید بحث رو بازترش کنیم جناب آقای حمید.
     من چند سال پیش با Ext JS شروع کردم، داشتن کامپوننت های UI فراوان و حرفه ای توی این فریم ورک برام مثل رویا بود. بیشتر از ۲۰۰ کامپوننت قابل تنظیم وجود داشت مثل data grid ، tree panel ، window و … که دقیقا ساخت اپلیکیشن هایی مانند ویندوز رو توی وب ساده کرده بود. همچنین چون محیط IDE مخصوص خودش رو داره میتونید با درگ دراپ برنامه بسازید!! به همین سادگی. فریم ورک Ext JS در گذشته به کامپوننت های فراوانش متکی بود و زیاد روی منطق و معماری مانور نمیداد.
     الان چون پیشرفته تر و بالغ تر شدند منطق و معماری هم به این سیستم اضافه کردن و تقریبا داره یه فریم ورک full stack میشه. الان مدل معماری MVC و حتی MV میشه توی این فریم ورک کار کرد که این مورد آخر نقطه ی قوت انگولار محسوب میشه.
     انگولار از ابتدا روی معماری و مفاهیمی مثل ماژول، دیرکتیو، فکتوری و … مانور داد. هیچ کامپوننت ظاهری نداره و فقط یک اپلیکیشن بزرگ رو خیلی خوب سر هم و اسمبل می کنه.
     هر دو رو من کار می کنم و هر دو بسیار حرفه ای هستند در کارشون. و این بستگی به شما داره که بخواید چه پروژه ای رو کار کنین تا یکی از این دو رو انتخاب کنید.
     اگر میخواید یک برنامه ی وب اپلیکیشن بسازید که کامپوننت های ظاهری براتون اهمیت خاصی داره هیچی مثل Ext JS نمیتونه شمارو کمک کنه. خود من در دو پروژه ی نسبتا ملی درگیر بودم، یکی ستاد سوخت و یکی وب اپلیکیشن سازمان فرابورس که هر دو رو با Ext JS پیاده سازی کردند چون نمودارهای Liveی که Extداره هیچ فریم ورک دیگه ای نداره.
     از اونطرف زمانی که داشتم انیمیشن ساز تحت وب رو میساختم گزینه ی دیگه ای جز انگولار نداشتم، چون ساخت نرم افزار بزرگ و پیچیده با انگولار خیلی ساده میشه، میتونی باهاش یک اپ بزرگ رو به تکه های کوچک تقسیم کنی و بعد اونها رو خیلی راحت اسمبل کنی.
     ولی بدونید که این دو فریم ورک در جزییات با هم متفاوت هستند. هر چند اپ های معمولی و کوچک رو با هر دو میشه ساخت اما وقتی اپ کمی هدفدار میشه شما باید به جزییات این دو آشنا باشید.
     اگر ابهام دیگه ای هست بفرمایید که توضیح بدم حمید آقا

 2. niosha گفت:

  سلام ،منم خیلی این فریم ورک برام جالبه،فقط چند تا سوال؟
  رایگان نیست؟؟
  و مهمتز اینکه حجمش زیاد نیست؟

  1. Summit گفت:

   سلام سرکار خانم نیوشا،
   تمام فریم ورک های حرفه ای و Enterprise پولی هستند. اما نسخه های رایگان هم دارند. به طور خلاصه لایسنس استفاده از Ext JS به این صورته که شما می تونید رایگان دانلود کنید و در تمام پروژه هاتون استفاده کنید فقط اگر میخواید محصول تجاری بسازید و در بازار جهانی بفروشیدش باید این فریم ورک رو خریداری کنید که اغلب ما ایرانی ها چنین محصولی نمیسازیم که بخوایم در مارکت جهانی بفروشیمش. بنابراین برای ما رایگانه.
   در مورد حجم باید عرض کنم که فریم ورک Ext JS بسیار هوشمنده، با توجه به برنامه ای که ساختید حجمش کم میشه. در واقع کل فریم ورک هیچوقت تو برنامتون لود نمیشه که نگران سنگینیش باشید.
   ازون جایی که این فریم ورک رو خیلی ها نمیشناسن باید بیشتر معرفی کنیمش تا همه از مزایاش بهره مند شن. ما در حد خودمون تونستیم که آموزشش رو چاپ کنیم و به طور رایگان ارسال کنیم به علاقه مندها.

 3. niosha گفت:

  واقعا از توضیحاتتون ممنونم.خلاصه ای از کتاب رو در حد چند صفحه نمیزارین برای نمونه تو سایت؟
  اگه بشه خیلی خوبه.
  و یه سوال دیگه که از کدوم ورژن تو این کتاب استفاده شده؟
  ممنون

  1. Summit گفت:

   سلام خانم نیوشا، در ابتدا قرار بود یک نسخه ی PDF گذاشته بشه اما ترجیح دادیم معرفی کلی تر داشته باشیم از محتوای کتاب و فریم ورک، که در همین پست مشاهده می کنید. همچنین مقالات زیادی در رابطه با فریم ورک Ext JS نوشتیم که در سایت وجود داره و در واقع همین مدل مطالب در کتاب فقط با روال مرتب تر و استانداردتری ذکر شده.

   فعلا برنامه ای برای اینکه نسخه ی الکترونیکی یا خلاصه شده روی وبسایت منتشر کنیم نداریم و تلاش داریم فعلا با معرفی توانایی های این فریم ورک کاربران رو از وجود چنین تکنولوژی ای آگاه کنیم.
   دوس داشتیم که حتی کتاب رو بصورت PDF منتشر کنیم اما توانایی مون در این حده که فعلا بصورت رایگان به دست دوستان برسونیم. ان شالله در آینده بتونیم مفید تر باشیم.

   نسخه ی این کتاب ورژن ۵٫۲ هست که جدیدترین ورژن منتشر شده است، هر چند نسخه ی ۶ هم از طرف sencha منتشر شده اما official نیست.
   موفق باشید

 4. حسین گفت:

  سلام
  من با asp webform & mvc کار میکنم آیا میشه از این فریم ورک در asp هم استفاده کرد?اگر پاسخ شما بله هست آیا آموزشی در این مورد در کتاب وجود دارد ؟

  1. Summit گفت:

   سلام،
   زمانی که شما با فریم ورک های سمت کلاینت (جاوا اسکریپت) کار می کنید، مهم نیست سمت سرور از چه تکنولوژی استفاده می کنید. فریم ورک های جاوا اسکریپت مانند انگولار یا همین فریم ورک Ext JS برای مدیریت بخش کلاینت اپلیکیشن مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین شما می توانید با هر تکنولوژی سمت سروری از این فریم ورک در اپلیکیشن هایتان استفاده کنید.

 5. حسین گفت:

  سلام
  اسم ادیتوری که استفاده میشه چیه؟

  1. Summit گفت:

   سلام،
   خود فریم ورک Ext JS یک ادیتور اختصاصی قوی با عنوان sencha architect دارد که شما می توانید برای کدنویسی و طراحی اپلیکیشنتان از آن استفاده کنید.
   در وب سایت Sencha می توانید امکانات این ادیتور حرفه ای را بررسی کنید.

 6. علیرضا گفت:

  با تشکر از شما ویک خدا قوت جانانه….من به شخصه تا حدود ی با این فریم ورک آشنایی دارم….سوالی که دارم این هست با توجه به Java Frameworkهایی چون JSF و Spring Web MVC که لایه پرزنتیشن را خودشان مدیریت و تولید می کنند آیا امکان اتصال EXT JSبه چنین فریمورکهایی اساسا وجود دارد……لطفا جواب رو در صورت امکان برای اینجانب ایمیل بفرمایید…
  با سپاس از سایت بسسیار مفیدتان

  1. Summit گفت:

   سلام، خیلی ممنون از حسن نظرتان جناب علیرضا.
   سوال رو به طور کامل متوجه نشدم، اگر منظورتان این است که Ext توانایی مدیریت view را دارد، باید بگم که کار اصلی و نقطه ی قوتش امکانات ui در view است. همچنین در هر پروژه ی وبی می توان چندین فریم ورک و لایبرری رو با هم استفاده کرد. با توجه به اینکه Ext خودش امکانات زیادی برای مدیریت یک پروژه در سمت کلاینت داره و معماری خودش رو استفاده می کنه بهتره از بقیه ی لایبرری ها فقط از توابع پیشنهادیشون استفاده کنین مثل جی کوئری و …
   اگر سوال رو درست متوجه نشدم لطفا واضح تر بنویسید دوست عزیز.
   با سپاس

   1. علیرضا گفت:

    با سلام و سپاس از پاسخ تون
    ببینید اصولا فریم ورکهای جاوایی مثل JSF – Spring Web MVC-Strutsبسیار پیچیده تر و اصطلاحا کامپلکستر از زبانهای برنامه نویسی تحت وب مثل ASP.NET یا PHP هستند….به همین دلیل اصطلاح فریم ورک براشون استفاده می کنن….روند تولید صفحات View در این فریم ورکها تا حد زیادی بر عهده خود فریم ورک هست و شما زیاد دخل و تصرفی در دیزاین دلخواه خودتون ندارید.مثل PHP یا ASP.NET نیست که شما یک دیزاین برای اپلیکیشن خودتون طراحی کنید نهایتا بعنوان action فرمتون صفحه ای معرفی کنید که این اطلاعات برای اونن صفحه ارسال شود…..در خصوص این فریم ورکها شما ناچار هستید که از Taglibهای همون فریم ورک استفاده کنید…..سوال من همین هست….آیا پروژه ای مشخصا سراغ دارید که مثلا با JSF و Ext Js کار شده باشه؟ به عبارتی لایه پرزنتیشن Ext باشه و لایه بیزینس JSF؟
    ممنون از توضیحاتتون…
    پاینده باشید.

    1. Summit گفت:

     سلام به علیرضا،
     ممنون از شفاف سازی. در خود ایران پروژه های بزرگی در نهادهای دولتی توسط Ext دارند مدیریت می شوند مثل سازمان بورس اوراق بهادار تهران و یا پرتال ستاد سوخت. من چون کم و بیش تو این ۲ تا پروژه درگیر بودم میدونم که کل پرتالشون داره با Ext کار میکنه، قطعا مراکز دیگه ای هم دارن از Ext استفاده می کنند که ما اطلاع نداریم. در این دو پروژه ی مذکور با توجه به پیاده سازی معماری MVC هر سه لایه توسط Ext مدیریت میشد.
     با سپاس

 7. حمید گفت:

  سلام ببخشید لاینک خرید رو پیدا نمی کنم و کتاب نخفیف نداره ؟ فهرست از مطالب کتاب موجود نیست ؟

  1. Summit گفت:

   سلام حمید عزیز،
   لینک خرید در فوتر در پایین سایت موجوده، در مورد تخفیف هم ما به دلیل اینکه ارسال رایگان داریم به تمام نقاط کشور و این هزینه گاهی به ازای هر کتاب به یازده هزار تومان میرسه امکان تخفیف بیشتر برامون نیست.
   وگرنه کاملا مشتاق هستیم که به هر نحوی کتاب با سهولت بیشتری به دست کاربران عزیز برسه.

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه