کتاب آموزش برنامه نویسی Ext JS
برای اولین بار در ایران
Ext JS
در مورد Ext JS بیشتر بدانید
خرید کتاب
گوگل امکان اشتراک گذاری آدرس اینترنتی را به وسیله صوت فراهم کرد
۱۰ فروردین ۱۳۹۵
208 بازدید
سرویس google tone

سرویس google tone

گوگل یک برنامه آزمایشی کروم را راه اندازی نموده است که با استفاده از آن می توانید آدرس های اینترنتی را از سربرگ های مرورگر خود با کسانی که در محدوده شنیداری شما هستند به اشتراک بگذارید.

Tone که اکنون در فروشگاه برنامه های گوگل در دسترس می باشد، برای انتقال اطلاعات از صدا و بلندگو و میکروفون هایی که در حال حاضر بر روی هر لپ تاپی وجود دارد استفاده می نماید.

از آنجایی که این برنامه بر پایه صدا می باشد دارای برخی محدودیت های جذاب نیز هست.

به عنوان مثال اطلاعات به فواصل خیلی دور ارسال نمی شوند و هر دیواری مانع آن خواهد شد.

همانگونه که تیم تحقیقاتی گوگل مرتبط با این برنامه در گزارش خود متذکر شده اند، اولین نسخه بسیار موثر بود اما صدای وحشتناکی داشت. پس از آن تیم مهندسی، به سراغ فرمتی رفتند که صدا را فراتر از محدودیت های شنوایی انسان پخش می نماید اما میکروفون لپ تاپ ها می بایست برای صدا بهینه شوند در نتیجه این روش نیز چندان موثر نبود.

نسخه ای که امروز ارائه شده از یک سیستم “سیگنالینگ چند فرکانسی ۲ صوتی” که شبیه سیستم مورد استفاده در تلفن ها می باشد استفاده می نماید. بدین معنی که شما بعد از نصب برنامه با کلیک روی کلید Tone در کروم صدای یک دنباله کوتاه از بوق ها را خواهید شنید. دستگاه هایی که صدا را دریافت می کنند یک پیام را به صورت pop up نمایش می دهند که با کلیک روی آن آدرس اینترنتی به اشتراک گذاشته شده باز می گردد.

در حالت ایده آل هر دستگاهی که برنامه بر روی آن نصب شده باشد مخابره را دریافت می نماید اما همانگونه که برنامه نویسان متذکر شده اند ممکن است همیشه کار نکند.

“الکس کافمن و بوریس اسموس از گوگل” در اطلاعیه خود گفتند هر دستگاهی در نزدیکی همیشه قادر به دریافت هر مخابره ای نخواهد بود، همانگونه که هر کسی تمامی کلماتی را که یک نفر می گوید نمی شنود. اما ارسال مجدد زیاد سخت نبوده و رفع مشکل در واقع نیازمند افزایش صدا است.

در حال حاضر گوگل از فن آوری مشابهی استفاده می نماید تا تلفن ها بتوانند با تجهیزات Chromecats از طریق رادیو گفتگو نمایند، اما این اتفاق خارج از دسترس شنوایی انسان رخ می دهد و از فن آوری متفاوتی استفاده می نماید.

من مطمئن نیستم که واقعا این چقدر مفید است اما یک تجربه جالب است. اکنون شما می توانید این برنامه را از اینجا دریافت نمایید. از طریق کامنت ها ما را در جریان بگذارید که این برنامه برای شما چگونه کار می کند.
نظراتتان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *