Kaptain Kitty
انتشار :۳۰ خرداد ۱۳۹۵
بازدید :975 بار

بهتر از من می دانید که دنیای برنامه نویسی هر روز با تغییرات جدی روبه رو است. هر روز که صفحات اینترنتی را باز می کنید می بینید که فریم ورک جدیدی وارد بازار شده که تا دیروز حتی اسمش را هم نشنیده بودید. با کمی تحقیق می بینید که اتفاقا بسیار کارامد هم هست.

در بسیاری مواقع دیگر پیش آمده است که در حین کار و برنامه نویسی با یک ابزار برایتان سوالی پیش آمده است که نیاز داشتید حتما در یک جامعه ی برنامه نویسی مطرح کنید و از متخصصان امر جواب بگیرید.

خوشبختانه امروزه سایت های بسیار معتبر و پرباری وجود دارند که شما می توانید نیازهای برنامه نویسی اتان را در آن مطرح کنید و پاسخ مناسب را دریافت کنید. خوشبتانه یا متاسفانه اکثر این وبسایت ها غیر فارسی و به زبان انگلیسی هستند. اغلب این وبسایت های آموزشی تشکیل شده اند از یک اجتماع فعال از برنامه نویس ها که مدام و هر لحظه در مورد تکنولوژی ها روز دنیای برنامه نویسی در حال بحث و تبادل نظر و کد می باشند.

در این مطلب به معرفی ۱۰ وبسایتی که اغلب برنامه نویسان به آن مراجعه می کنند می پردازیم. احتمال میدهم حداقل یکبار هم که شده به آنها سر زده اید. یا برخی از آنان را مثل وبسایت stackoverflow در روز ده ها بار سر بزنید. به هر حال خواندن این مطلب برای تمام برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار در هر سطحی مفید است. چرا که برای حرفه ای ها تکرار و مرور و برای مبتدی ها آموزش به دنبال دارد.

 

SitePoint

رنک الکسا : ۴۲۹  

آدرس توییتر : Twitter با ۱۳۳ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۸۶ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : چندین پست در هر روز (خیلی خوب)

نوع محتوا : مقاله، تحقیقات، مسابقه، ebook، راهنما

وبسایت www.sitepoint.com

وبسایت www.sitepoint.com

وبسایت www.sitepoint.com یک مرجع عالی و به روز در هر دو زمینه ی برنامه نویسی و طراحی وبسایت می باشد. بسیاری از نکات فریم ورک های جدید و به روز در آن به صورت مقاله ذکر می شود. هر آنچه را که شما در آن تجربه ندارید و استفاده نکرده اید در این وبسایت آورده اند. نکاتی در رابطه با CSS، Html، PHP، فریم ورک های جاوا اسکریپت و … .

من خودم به شخصه هر چند روز یکبار برای به روزرسانی اطلاعاتم به این وبسایت مراجعه می کنم. انصافا هم به روز هستند. در این وبسایت شما می توانید هم دوره های آموزشی پیدا کنید و هم ویدئوهای آموزشی. برخی محتواها پولی و برخی دیگر رایگان هستند. کیفیت آموزش ها هم در سطح خوبی است.

 

A List Apart

رنک الکسا : ۲۴,۹۹۷

آدرس توییتر : Twitter با ۱۴۴ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۳۹ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : حدودا ۷ پست در ماه (جدیدا خیلی ضعیف شده)

نوع محتوا : مقاله، تحقیقات

وبسایت alistapart.com

وبسایت alistapart.com

یک وبسایت با پست های غیر تکراری و مطالبی نو. این وبسایت مانند سایر وبسایت های برنامه نویسی نیست که برای پر شدن مطالبش دست به ترجمه، کپی و یا دستکاری مقالات سایر وبسایت ها بپردازد. اگر مطلبی برای ارائه داشته باشد همان را ارائه می دهد. برنامه ی منظمی هم برای انتشار پست در طول روز ندارد. ممکن است در یک روز چندین مقاله منتشر کند و یا زمانی در طول یک ماه فقط ۵ پست منتشر کند.

 

DZone

رنک الکسا : ۱,۱۶۳

آدرس توییتر : Twitter با ۳۹ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۱۵ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : هر روز

نوع محتوا : مقاله، تحقیقات، اخبار، ابزارهای برنامه نویسی

وبسایت DZone

وبسایت DZone

خودم به شخصه تکنولوژی indexed DB را از طریق ebook منتشر شده توسط این وبسایت آموزش دیدم. منطق این وبسایت بدین صورت است که برای دسته بندی های مختلف یک zone تعریف می کند. در این zone می توان مطالب آموزشی را مطالعه کرد، لینک هایی که به نظرتان برای سایرین جذاب است را می توان به اشتراک گذاشت. مطالب و آموزش های موجود در این وبسایت به صورت رایگان است.

 

CSS Tricks

رنک الکسا : ۲,۱۷۴

آدرس توییتر : Twitter با ۲۷۵ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۶۴ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : بیشتر از ۷ پست در هفته

نوع محتوا : مقاله، ویدئو، پادکست، آموزش

وبسایت css-tricks.com

وبسایت css-tricks.com

همانطور که از نام این وبسایت پیداست، تمام محتوای وبسایت حول آموزش CSS می چرخد. این وبسایت بزرگترین منبع آموزش CSS در دنیاست. در این وبسایت می توانید مقالات آموزشی، ویدئوهای آموزشی و کدهای مورد نیازتان را در مورد CSS پیدا کنید. نمونه ی ایرانی این وبسایت css-tricks.ir می باشد که با حوصله ی خاصی توسط آقای مهندس مجتبی سیدی در حال گسترش دادن است. حتما بازدید کنید.

 

Tuts+

رنک الکسا : ۱,۵۴۷

آدرس توییتر : Twitter با ۱۱۶ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۲۰۷ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : چندین پست در هر روز

نوع محتوا : مقاله، ویدئو، آموزش، دوره های آموزشی

وبسایت +Tuts

وبسایت +Tuts

 

یکی از بزرگترین وبسایت های آموزشی شامل دو دسته ی بزرگ tuts یا همان آموزش و How to’s یا همان چگونه کاری را انجام دهیم. در این وبسایت هم مقالاتی در مورد برنامه نویسی و هم در مورد طراحی می توانید پیدا کنید. اگر تازه کار هستید و می خواهید که یکی از تخصص های برنامه نویسی را آموزش ببینید، این وبسایت برای شما دوره های آموزشی بسیار زیاد و رایگانی را فراهم می کند.

البته دوره های پیشرفته تر و تخصصی تر شامل پرداخت کمی پول است. البته شما با پرداخت این پول اندک در واقع از وبسایت حمایت می کنید.

 

Scotch

رنک الکسا : ۹,۰۷۶

آدرس توییتر : Twitter با ۴۱ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۱۰ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : ارسال پست ها به صورت هفتگی است

نوع محتوا : مقاله، آموزش

وبسایت scotch.io

وبسایت scotch.io

یکی دیگر از وبسایت های همگام با تکنولوژی و سرعت روز scotch.io است. در این وبسایت دوره های آموزشی بسیاری را به صورت قدم به قدم میبینید. در این وبسایت بهترین دوره ها و مطالب آموزشی را در رابطه با  JavaScript، Bootstrap، node js می توانید پیدا کنید.

 

Code Project

رنک الکسا : ۱,۳۷۵

آدرس توییتر : Twitter با ۱۴ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۱۶ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : ارسال پست ها به صورت هفتگی است

نوع محتوا : مقاله، آموزش

وبسایت codeproject.com

وبسایت codeproject.com

codeproject.com معروف است به اینکه در آن برنامه نویس ها برای برنامه نویس ها مقاله می نویسند. این به این منظور است که ارزش محتوایی پست ها و مطالبش بسیار با اهمیت است. یکی از بخش های مهم و کاربردی این وبسایت بخش انجمن یا همان forum است که هر عضوی می تواند به راحتی سوالش را مطرح کند و جواب بگیرد.

شاید این وبسایت مانند وبسایت های دیگر از نظر شبکه های اجتماعی قدرتمند نباشد، اما با خیال راحت می توانید به این سایت اعتماد کنید. تمام پست های منتشر شده، پست های واقعی برنامه نویسی هستند و مهم تر اینکه خود برنامه نویس ها این پست ها را می نویسند.

 

GitHub

رنک الکسا : ۶۰

آدرس توییتر : Twitter با ۸۵۰ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۷۸ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : در این وبسایت پست وجود ندارد و پروژه های برنامه نویسی در آن میزبانی می شوند

نوع محتوا : میزبان تمام پروژه های برنامه نویسی دنیا به همراه آموزش آنها

وبسایت github.com

وبسایت github.com

فکر می کنم این وبسایت نیازی به معرفی نداشته باشد، چرا که اغلب پروژه های خاص برنامه نویسی روی این وبسایت مدیریت و گسترش داده می شوند.

بزرگترین کامیونیتی دنیا برای توسعه دهندگان. تمام برنامه نویسان می توانند پروژه های open source و غیر open source خود را روی این وبسایت مدیریت کنند. فضای رایگانی که این وبسایت در اختیار پروژه ی شما قرار می دهد، باعث می شود پروژه ی شما public شود. یعنی همگان بتوانند آن را ببینید و کدها را دستکاری کنند. اما با پرداخت مبلغ اندکی پول می توانید اکانت private بگیرید و پروژه هایتان را تنها با همکارانتان پیش ببرید.

github معدنی از بهترین کدهای برنامه نویسی در تمام شاخه هاست. شما همچنین قادر خواهید بود در این وبسایت به سورس تمامی پروژه های دنیا مانند جی کوئری و فریم ورک انگولار دسترسی پیدا کنید.

 

W3Schools

رنک الکسا : ۲۳۳

آدرس توییتر : هر چی گشتم پیدا نشد :(( اگه کسی میدونه تو قسمت کامنت ها بنویسه، ممنون

آدرس فیس بوک : Facebook با ۱۳۴ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : در این وبسایت پست وجود ندارد بلکه علوم مختلف برنامه نویسی وب در آن آموزش داده می شود.

نوع محتوا : آموزش و ارائه ی تمام استانداردهای روز برنامه نویسی

وبسایت w3schools.com

وبسایت w3schools.com

همانطور که می دانید W3C یا همان World Wide Web Consortium مرجع اصلی ارائه و معرفی استانداردها و تکنولوژی های جدید در زمینه ی برنامه نویسی است. وبسایت w3schools.com به صورت رسمی زیر مجموعه ی این کنسرسیوم نیست، اما کاملا با این کنسرسیوم هماهنگ عمل می کند و تکنولوژی های تصویب شده در این مجمع را بسیار جامع و کامل آموزش می دهد.

پیشنهاد شخصی خودم این است که بجای استفاده از  وبسایت w3schools.com از وبسایت قدرتمند developer.mozilla.org استفاده کنید. چرا که در وبسایت آموزشی موزیلا، همراه با هر تکنولوژی مثال های بی شماری نیز ذکر شده است.

در وبسایت w3schools.com شما می توانید HTML، CSS، XML، JavaScript و ساخت وبسایت را به صورت ساده فرا بگیرید.

 

Stack Overflow

رنک الکسا : ۴۹

آدرس توییتر : Twitter با ۱۵ هزار دنبال کننده

آدرس فیس بوک : Facebook با ۱۶ هزار دنبال کننده

نسبت ارسال پست : در این وبسایت پست وجود ندارد. این وبسایت مربوط به سوال و جواب در زمینه ی برنامه نویسی است.

نوع محتوا : سوال و جواب در زمینه ی برنامه نویسی

وبسایت stackoverflow.com

وبسایت stackoverflow.com

وبسایت stackoverflow.com هم از آن دسته وبسایت هایی است که نیازی به معرفی به برنامه نویسان ندارد. برای همه حداقل یکبار در طول روز سوالی پیش میاید که جواب آن صرفا در این وبسایت پیدا می شود. این سایت یک اجتماع فعال از برنامه نویسان است که سوال و جواب های خودشان را در آن ارائه می دهند. این وبسایت همچنین یک سرویس برای معرفی برنامه نویسان و کارفرما ها به یکدیگر دارد.

در واقع شما می توانید با شرکت در سوال و جوابها و فعال نگه داشتن رزومه ی خود شغل مناسبتری هم برای خودتان دست و پا کنید.

حرف آخر

اگر وبسایت های آموزشی دیگری را سراغ دارید و استفاده از آن را به دیگران نیز توصیه می کنید، حتما در قسمت کامنت ها آن را ذکر کنید تا سایرین نیز بهره مند شوند.

10 وبسایت برتر در زمینه ی برنامه نویسی آموزش طراحی سایت توضیح در مورد وبسایت alistapart.com توضیح در مورد وبسایت scotch.io توضیح در مورد وبسایت sitepoint.com وبسایت codeproject.com چه کاری انجام می دهد وبسایت css-tricks.com وبسایت dzone.com وبسایت github.com وبسایت http://stackoverflow.com/ وبسایت tutsplus.com وبسایت w3schools.com وبسایت www.sitepoint.com وبسایت آموزش طراحی وبسایت وبسایت های آموزشی برنامه نویسی وبسایت های سوال و جواب
مطالب مرتبط

مدیران وب‌سایت‌ها، مخصوصا آنهایی که در کسب و کارهای کوچک یا سازمان‌هایی بدون نیروی تخصیص یافته به این بخش و متخصصان حوزه‌ آی تی اغلب از اصول اولیه مبحث امنیت چشم‌پوشی می‌کنند. این امر می‌تواند در عصر مدرن نه تنها از حیث حملات مستقیم هکری بلکه از نظر حملات اسکریپتی که در مقابل مجموعه‌ای از اهداف بی انتها و تصادفی رخ می‌دهد هم خطرناک باشد. اصلا مهم نیست که وب‌سایت شما تا چه حد کوچک و نسبتا بی اهمیت است، در هر صورت می‌تواند هدف حملات هکری باشد و چه شما فردی باشید که سایت را نوشته و یا فردی که آن را مدیریت می‌کند، احتمالا با این چند نکته اولیه در حوزه‌ی امنیت وب آشنا نباشید. در این مقاله به این نکات می‌پردازیم.

مایکروسافت سخت در تلاش است برای مرورگر اج جایی در میان سایر رقبای خود پیدا کند. تبلیغاتی که در ویندوز ۱۰ نمایش داده می شوند، ادعا می کنند که مرورگر اج از مرورگرهای کروم و فایرفاکس امن تر است.

سی‌پنل یک صفحهٔ کنترل میزبانی وب، مبتنی بر لینوکس است که بوسیلهٔ ایجاد رابط کاربری و ابزار خودکار طراحی شده است تا کار کردن با فضای میزبانی وب را راحت‌تر کند. سی‌پنل در سه نوع برای استفادهٔ گردانندگان سرور، فضاهای ریسیلر و کاربر دارنده وب سایت طراحی شده است تا مصرف کنندگان و گردانندگان سرورها بتوانند به شکل‌های گوناگون روی فضای خود کنترل داشته باشند.

ابزارهایی که به صورت پیش‌فرض بر روی سی‌پنل نصب هستند، شامل وب‌سرور آپاچی، پی‌اچ‌پی، مای‌اس‌کیوال، پرل، پایتون و بایند (دی‌ان‌اس) می‌شود، همجنین ایمیل‌هایی که به صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌شوند شامل پاپ۳، اس‌ام‌تی‌پی، آی‌ام‌ای‌پی (قرارداد پیام‌گزینی) هستند. سی‌پنل بطور معمول به روی درگاه ۲۰۸۲ و به صورت اس‌اس‌ال بر روی ۲۰۸۳ قابل دسترسی است.

اپلیکیشن درمانه در حکم پزشک مجازی شماست. کافیست به سوالاتی که می پرسد پاسخ دقیق بدهید تا بتواند بسته به علائم، بیماری احتمالی تان را تشخیص داده و شما را برای درمان آن راهنمایی کند؛ راهکاری بسیار سریع برای پی بردن به بیماری ها برای آنکه زمان را برای درمان از دست ندهید.

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه