۵ دلیل برای استفاده نکردن از Bootstrap توییتر

Html و Css
3

در مقالات قبلی در مورد مزایای استفاده از Bootstrap توییتر برای پروژه های توسعه و طراحی وب صحبت نمودیم. اما معایبی هم در استفاده از Bootstrap وجود دارد که در اینجا نگاهی می اندازیم به مشکلات عمده ای که می تواند در استفاده از Bootstrap ایجاد شود:

دلایل استفاده نکردن از بوت استرپ
دلایل استفاده نکردن از بوت استرپ

۱- از روش های عالی پیروی نمی کند

یکی از مسائل مهمی که در کار با Bootstrap با آن مواجه می شوید این است که در پایان کار حجم زیادی از المان های DOM وجود دارد که پر از کلاس های مختلف است. این امر خود ناقض یکی از قوانین طراحی وب است که در آن، HTML معنایی نبوده و نمایش نیز از محتوا جدا نخواهد بود. افراد موشکافی که محصول نهایی را می بینند این امر را تا حدودی آزاردهنده می دانند زیرا تغییر سایز، قابلیت استفاده ی مجدد و نگهداری را به کاری فراتر از یک چالش بدل می کنند. Bootstrap توییتر همچنین بهبود های مداوم را با مشکل مواجه می سازند زیرا ارائه و تعامل دیگر از محتوا مستقل نیستند.

5rc

همانطور که میبینید، کلاس های غیر ضروری فراوانی وجود دارد.

۲- با تنظیمات جاری دارای تضاد می باشد

اگر شما در اواسط اجام یک پروژه بزرگ به آن بپیوندید و بخواهید تمام آن را با Bootstrap توییتر اجرا کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلم است که مشکلات فراوانی از جمله تضاد در HTML ایجاد شده، CSS و جاوا اسکریپت وجود دارد. پس از آن شما باید مدت ها پروژه را بررسی کنید تا دریابید که کدام یک از اسکریپت ها یا استایل ها باید حذف یا جایگزین شوند. در این حالت Bootstrap حجم زیادی از کار را برای شما ایجاد خواهد کرد و شما باید در حال سر زدن به هر گوشه ای پروژه و یافتن و رفع کردن باگ ها باشید و از استفاده از Bootstrap پشیمان شوید.

۳- Bootstrap توییتر سنگین است

Bootstrap توییتر شامل CSS با حجم ۱۲۶KB و جاوا اسکریپت با حجم ۲۹KB است. اگر بخواهید از تمام ویژگی های خوبی که در Bootstrap گنجانده شده است استفاده کنید، باید فکر زمان بارگذاری را هم کرده باشید. البته برای بعضی از افراد این مسئله خیلی مشکل ایجاد نمی کند اما در مناطقی که سرعت اینترنت پایین است این مسئله یک مشکل اساسی محسوب می شود. بنابراین بازار هدف خود را در نظر داشته باشید. Bootstrap توییتر به شما کمک می کند که وب سایتی جذاب، واکنش گرا ایجاد کنید که همه ی امکانات را دارا باشد اما برخی از کاربران که با موبایل خود به وب سایت شام مراجعه می کنند نمی توانند به راحتی وب سایت را مشاهده کرده و از آن صرف نظر می کنند.

۴- عدم پشتیبانی از SASS

احتمالا یکی از  بزرگترین نقاط چالش و رقابت Bootstrap این است که با LESS ایجاد شده است و پشتیبانی Native از Compass و SASS انجام نمی دهد. البته مشکل ما با LESS نیست زیرا LESS قبلا مورد استفاده قرار گرفته و کارایی خود را به اثبات رسانده است. اما SASS ارجحیت بیشتر و کارایی بهتر و بالاتری دارد و با فریم ورکی مانند Compass، به نظر می رسد که محصول کامل تر و قابل استفاده تری باشد. البته برخی از برنامه نویسان توانسته اند Bootstrap برای Compass را نیز بسازند اما در نهایت شما مجبور به استفاده از LESS هستید.

۵- شباهت وب سایت ها به یکدیگر

Bootstrap توییتر بسیار محبوب است و همه ی برنامه نویسان به سمت استفاده از آن هجوم برده اند. اگرچه که امکان سفارشی سازی طراحی وب سایت یا اپلیکیشن شما وجود دارد اما در حین کار متوجه می شوید که مجبور به عدم تغییر بسیاری از استایل های Bootstrap هستید. این امر موجب ایجاد تعداد زیادی از وب سایت های مشابه، ژنریک و فراموش شدنی می شود. در عین حال که پیاده سازی Bootstrap ساده و سریع است اما خلاقیت و نوآوری موضوعیست که قربانی آن می شود. طراحی های نوآورانه که مرزهای عرف را می شکنند، غیر قابل اجرا یا اجرای بسیار دشواری در محیط ساختار یافته ی Bootstrap خواهند داشت و وقت شما را خواهند گرفت.

shekl

معایب دیگر استفاده از Bootstrap توییتر

عدم وجود semi-colon

بسیاری از افرادی که از Bootstrap استفاده می کنند شکایت هایی از bootstrap.js دارند که نداشتن semi-colon در آن باعث در هم شکستن آن در هنگام کوچک شدن با JSMin می شود. اگرچه استفاده نکردن از semi-colon در جاوا اسکریپت خوب است اما این ناهمخوانی باعث شکایت کردن برنامه نویسانی می شود که به دنبال اصلاح کد منبع هستند.

بازدیدکنندگان وب سایت شما را جدی نمی گیرند

برخی از کاربران نکته سنج عنوان می کنند که هنگام بازدید از وب سایتی که با استایل پیش فرض Bootstrap ایجاد شده است، قانونی بودن وب سایت برای آنها جای پرسش دارد. این مسئله بیشتر در مورد وب سایت هایی که تجارت الکترونیک (eCommerce) انجام می دهند مطرح است زیرا قبلا وب سایت هایی که کلاهبردار شناخته شده اند سبک و سیاق Bootstrap را داشته اند. با سفارشی نکردن استایل ها در وب سایت، کاربران رفته رفته اعتماد خود را به وب سایت هایی که با Bootstrap ساخته شده اند از دست می دهند که این آخرین چیزی است که صاحبان یک وب سایت می خواهند مخصوصا اگر در تلاش برای فروش محصول از طریق آن وب سایت باشند.

Bootstrap باعث بیکار شدن طراحان وب و برنامه نویسان سمت کلاینت می شود؟

این ترس که فریم ورک هایی مانند Bootstrap قدرت ارائه و خودنمایی را به برنامه نویسان وب می دهد و نقش طراحان وب و برنامه نویسان سمت کلاینت کمرنگ و بلا استفاده می شود، یکی از مشکلات عجیبی است که Bootstrap ایجاد می کند. Bootstrap عالی و کامل است اما نباید آن را با یک theme اشتباه گرفت. Theme های فراوانی برای Bootstrap وجود دارد که بدون شک توسط طراحان وب ایجاد شده است. Bootstrap بیشتر شبیه راهی سریع برای برنامه نویسان است که پروتوتایپ یا نمونه اولیه یک وب سایت یا اپلیکیشن را برای ساختار MPV ایجاد کنند.

شما در کار با Bootstrap به مشکلات متعددی برخورد خواهید کرد. اما دلایل خیلی زیادی نیز برای استفاده از آن وجود دارد که آن را برای وب سایت خود استفاده کنید. ابتدا پروژه ی خود را سنجیده و با توجه به نیاز های خود، برای استفاده از Bootstrap تصمیم گیری کنید.

 

ببین بوت استرپ با این چیزایی که تو گفتی زیر سوال نمیره
بوت استرپ فوق العاده اس
من نمی دونم ایرانیا چرا یه چیزی رو نمی تونن خودشون انجام بدن وقتی یکی دیگه بهش میرسه میخوان بتوپن بهش
معایبی هم که گفتین خیلی مسخره بود، این چیزایی که گفتین با خلاقیت خود طراح اصلا به وجود نمیاد
سایت خودتونم خیلی مسخره اس ،یه ذره توش خلاقیت نیس
بوت استرپ کاملا اوپن سورسه ، ظاهرش بستگی به خلاقیت طراح داره
برو دنبال عیب گرفتن از سایتای ایرانی باش که کاملا افتضاحه ،ظاهر کاملا یکنواخت و تکراری و حال به همزن
بوت استرپ تحول عظیم بود در طراحی سایت

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Html و Css
چگونه برنامه نویسی وب را شروع کنم؟

سؤال بالا، سوالی است که اکثر افراد هنگام شروع به یادگیری مباحث برنامه نویسی وب، با آن مواجه می شوند. اما به راستی، اگر بخواهیم برنامه نویسی وب را آغاز کنیم، باید از چه زبانی شروع کنیم؟ چه نکاتی باید رعایت شوند؟

Html و Css
داشتن وبسایتی با Performance بالا حتی با وجود استفاده از Gif

فرمت Gif ابتدا در سال ۱۹۸۷ ابداع و توسط استیو ویلهایت از شرکت Compuserve به نمایش عمومی درآمد. Gif ها (Graphics Interchange Format یا قالب مبادله گرافیکی) با ایجاد امکان استفاده از ۲۵۶ رنگ و در عین حال حفظ فرمت فشرده که می توانستند توسط افرادی با مودم های کند …

Html و Css
HTML5 و CSS3 در دنیای واقعی

گرچه HTML5 تغییرات چشمگیری در روش مارک آپ کردن محتوا ایجاد می کند، اما باید توجه داشت که این تغییرات باعث نمی شوند مرورگرهای قدیمی نتوانند با آن کار کنند و هم اینکه منجر به مشکلات در Layout و خطای صفحه نمی شوند. این یعنی شما می توانید هر پروژه …