Kaptain Kitty
انتشار :۸ بهمن ۱۳۹۳
بازدید :1456 بار

لطفا برای درک بهتر، قسمت اول این مقاله را از دست ندهید.

فریم ورک node JS

فریم ورک node JS

پلتفرم Node برای پشتیبانی از روش event-loop از یک مجموعه از کتابخانه های  nonblocking استفاده می کند. در واقع این ها رابط هایی به filesystem یا دیتابیس ها هستند که به روشی مبتنی بر event ها عمل می کنند. وقتی که درخواستی را به filesystem ارسال می کنید، به جای این که Node صبر کند تا هارد درایو جستجو کرده و فایل را بازیابی کند، رابط  nonblocking خیلی راحت Node را از دسترسی به آن فایل مطلع می کند که این روش مشابه با روشی است که مرورگر های وب به کد های شما در مورد رویداد onclick اطلاع می دهند. این مدل دسترسی به منابع کند را تسهیل می کند که برای برنامه نویسان جاوا اسکریپت بسیار جدید بوده و یادگیری آن برای هر کسی آسان است.

اگرچه که این قابلیت مختص Node نیست اما پشتیبانی از جاوا اسکریپت در سمت سرور نیز یک ویژگی قدرتمند است. صرف نظر از تمایل ما، محیط مرورگر انتخاب های محدودی از زبان های برنامه نویسی را در اختیار ما قرار می دهد. اگر بخواهیم که کد ما تقریبا در همه ی مرورگرها اجرا شود، مطمئنا، جاوا اسکریپت تنها انتخاب ما خواهد بود.

برای دستیابی به اشتراک گذاری کد بین سرور و مرورگر، ما باید از جاوا اسکریپت استفاده کنیم. به دلیل پیچیدگی روز افزون اپلیکیشن های سمت کلاینت که در مرورگر و با استفاده از زبان جاوا اسکریپت ایجاد می شوند (مثل Gmail)، هر چه کد های بیشتری را بین سرور و مرورگر به اشتراک بگذاریم، می توانیم هزینه ی تولید وب اپلیکیشن های با کیفیت را کاهش دهیم.

سازنده ی Node Js آقای Ryan Dahl

سازنده ی Node Js آقای Ryan Dahl

به دلیل این که در مرورگر ما باید به جاوا اسکریپت تکیه کنیم، داشتن محیطی در سمت سرور که از جاوا اسکریپت استفاده کند مانند دری است که به روی اشتراک گذاری کد باز شده است و مشابه آن را در هیچ زبان دیگری از سمت سرور مانند PHP، جاوا، Ruby یا پایتون نداریم. اگرچه پلتفرم های دیگری هم وجود دارند که از برنامه نویسی وب سرور ها با جاوا اسکریپت پشتیبانی کنند اما پلت فرم Node خیلی سریع تبدیل به پلتفرم برتر در این عرصه شد.

صرف نظر از این که چه چیزهایی را می توانید با فریم ورک Node بسازید، یکی از جنبه های بسیار کارامد آن این است که می توانید ماژول بسیاری را برایش بسازید. Node بسیار توسعه پذیر است و ماژول های فراوانی از زمان انتشار آن، توسط اعضای انجمن و ظرف مدت نسبتا کوتاهی ساخته شده است.

بسیاری از این ماژول ها محرک (driver) هایی هستند که به دیتابیس ها یا نرم افزار های دیگر مرتبط می شوند اما بسیاری از آنها نیز اپلیکیشن های نرم افزاری مفیدی نیز می باشند. آخرین دلیل برای ارزشمند دانستن Node، انجمن فعال و گسترده ی آن است. پروژه ی Node هنوز خیلی جوان است و ما به ندرت چنین محبوبیتی را برای یک پروژه ی نوظهور دیده ایم. هم تازه کاران و هم کارشناسان به هم پیوسته اند تا از Node استفاده کرده و همچنین به ارتقای آن کمک کنند که همین امر باعث شده است این انجمن تبدیل به محفلی لذت بخش و حامی شود که هم جایی برای اشتراک گذاری اطلاعات و هم دریافت مشاوره می باشد.

node js چیست آموزش node js امکانات node js برنامه نویسی node js برنامه نویسی جاوا اسکریپت پلت فرم node js جاوا اسکریپت سمت سرور سرور جاوا اسکریپت فریم ورک node js فریم ورک نود فریم ورک نود جی اس
مطالب مرتبط

پلاگین یا افزونه، نرم‌افزار‌های کوچکی هستند که امکانات جانبی و تکمیل کننده را به برنامه اصلی اضافه می‌کنند. در قسمت قبلی به معرفی چهار دسته از پلاگین‌های وردپرس پرداختیم. در این قسمت شما را با چهار دسته‌ی دیگر از پلاگین‌های محبوب وردپرس آشنا می‌کنیم.

امروزه در سراسر دنیا کاربران از هر قشری بدون نیاز به دانش کدنویسی، می‌توانند با استفاده از هزاران پلاگین‌ وردپرس وب‌سایت خود را با طرح و امکانات دلخواه طراحی کنند. قصد داریم در سه قسمت بهترین پلاگین‌های موجود برای هر منظوری در WordPress را به شما معرفی کنیم.

ایجاد و حفظ ارتباط همیشه یکی از دغدغه‌های بشر بوده است. امروزه دنیا به گونه‌ای شده است که وقتی شما در محل کارتان حاضرید، عده‌ی دیگری از همکارانتان در منزل مشغول کار هستند. ما ابزار‌های مختلفی را برای حفظ ارتباط میان اعضای تیم امتحان کردیم که اولین ابزار AOL Instant Messenger بود. بعد از آن […]

یکی از معضلات برنامه نویسی وب برای موبایل این است که سرعت اجرای وب اپلیکیشن ها روی مرورگر ها کم و نسبتا آزاردهنده است. البته راه های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از ابزار Google AMP می باشد. این پروژه به طور رسمی در ۷ اکتبر سال […]

نظراتتان را برایمان بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ما تو این شبکه های اجتماعی هم پخش میشه